Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Landuin
RS
V-LN: 3844102 - V-ID: 161115
Vesländer Brauner
Hingst
Omfattande genetik: E/e A/a
170cm MNKH
Registreras som en avelshäst
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2018
Omfattande genetik
Sport
Springen S***
Ägarhistoria
Uppfödd av
Rising Sun Stables
(Lora)
Ägs av
Team James
(peachnblue)
Lord Possible RS
v-LN: 7551093
Fuchs Vesländer
Lausejunge
v-LN: 5875164
Brauner Oldenburger
Lissabon
v-LN: 2666312
Brauner Oldenburger
Arkatzia
v-LN: 2137704
Dunkelbraun Oldenburger
SWH Kim Impossible
v-LN: 5493386
Fuchs Württemberger
Kisses at Midnight TA
v-LN: 7154655
Rappe Württemberger
Diamantgöttin
v-LN: 6853577
Fuchs Oldenburger
Magnesia RS
v-LN: 6436207
Brauner Englisches Vollblut
Devant le Danger B
v-LN: 5279739
Brauner Englisches Vollblut
Dangereux
v-LN: 7733835
Brauner Englisches Vollblut
GNs Falling into You xx
v-LN: 9076326
Fuchs Englisches Vollblut
Magnum Opus B
v-LN: 7574754
Brauner Englisches Vollblut
Rubani's Masterpiece FR
v-LN: 8907080
Brauner englisches Vollblut
Farleigh Themis
v-LN: 8059613
Brauner Englisches Vollblut
Avkomma i registret
Landuin har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Landuin har ingen mer information
Bedöm
Landuin RS was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 10.03.2024
Conformation:
9
Movement:
8
Rideability:
8
Type:
9
Overal Impression:
9
All in all
43
points (Premium)
Priser
Landuin har ingen priser
Vinningar i registret
Landuin är inte registrerad på någon association
Landuin nått 384 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
6
2024-06-18
Springpferdeprüfung M - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
2
2024-06-18
Stilspringen L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
12
2024-06-16
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Timon Geßmayer
8
2024-06-16
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Timon Geßmayer
5
2024-06-10
Springpferde M - Abteilung 1
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Timon Geßmayer
5
2024-06-10
Zeit-Springen L - Abteilung 6
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Timon Geßmayer
7
2024-06-10
Stil-Springen L - Abteilung 7
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Timon Geßmayer
34
Z:133.6s [0 F.])
2024-06-08
Springprüfung Kl.L m.Siegerrunde
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Timon Geßmayer
1
Pkt:44/74.6s)
2024-06-07
Springprüfung Kl. A**/L/M*, Abteilung 3
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Timon Geßmayer
3
Pkt:41/80.5s)
2024-06-07
Punktespringprüfung Kl.L mit Joker, Abteilung 3
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Timon Geßmayer
10
2024-05-30
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 5
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
4
2024-05-30
L Standardspringen, Abteilung 1
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
9
6.6)
2024-05-30
L Stilspringen, Abteilung 2
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
8
6.1)
2024-05-29
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 5
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
2
8.7)
2024-05-29
L Standardspringen, Abteilung 1
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
1
8.9)
2024-05-29
L Stilspringen, Abteilung 2
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Timon Geßmayer
2
8.2)
2024-05-24
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 4
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Timon Geßmayer
5
Z:124.2s [8 F.])
2024-05-24
Springen Klasse L (Zeit), Abteilung 2
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Timon Geßmayer
16
7.1)
2024-05-22
Springpferdeprüfung Klasse M* (5-7 Jahre), Abteilung 2
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Timon Geßmayer
8
Pkt:38/88.4s)
2024-05-22
Jokerspringen Klasse L, Abteilung 1
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Timon Geßmayer
11
2024-05-20
Springpferdeprüfung Kl. M
Pfingstspringen - Tag 2
Reitstall Elwen
Team James
Timon Geßmayer
8
2024-05-15
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 2
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Timon Geßmayer
12
2024-05-15
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Timon Geßmayer
1
2024-05-13
Springpferdeprüfung M - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
5
2024-05-13
Stilspringen L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
1
2024-05-08
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Timon Geßmayer
15
2024-05-08
Punktespringen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Timon Geßmayer
1
2024-05-08
Zwei-Phasen-Springen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Timon Geßmayer
18
6.4)
2024-05-03
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 2
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Timon Geßmayer
36
5.8)
2024-05-03
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Timon Geßmayer
13
7.0)
2024-04-29
Springpferdeprüfung Klasse M
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Timon Geßmayer
37
6.0)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Timon Geßmayer
11
8.15
2024-04-28
Springprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Nereus Riding Center
Team James
Timon Geßmayer
8
2024-04-23
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Timon Geßmayer
12
2024-04-19
Speed-Derby-Springen Kl. L, Abteilung 4
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Timon Geßmayer
14
2024-04-19
Jagd um Punkte Springprüfung Kl. L, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Timon Geßmayer
24
2024-04-19
Springprüfung Kl. A**/L/M*
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Timon Geßmayer
16
7.01
2024-04-14
Springprüfung Klasse L
2. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Reitstall Elwen
Team James
Timon Geßmayer
14
2024-04-13
Springpferdeprüfung M - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
12
2024-04-13
Stilspringen L - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
6
7.3)
2024-04-06
Springpferdeprüfung M, Abteilung 2
Level Up
Hofer Stables
Team James
Timon Geßmayer
5
2024-03-17
Springprüfung Klasse L, Abteilung 2
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Timon Geßmayer
11
2024-03-08
Springpferdeprüfung M - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
9
2024-03-08
Stilspringen L - Abteilung 8
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
9
6.8)
2024-03-04
Springpferdeprüfung Klasse M* (5-7 Jahre), Abteilung 1
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Timon Geßmayer
1
Z:84.8s [4 F.])
2024-03-04
Jokerspringen Klasse L, Abteilung 1
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Timon Geßmayer
16
2024-03-01
Springprüfung Klasse L, Abteilung 4
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Timon Geßmayer
3
2024-03-01
Springpferdeprüfung M, Abteilung 3
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Timon Geßmayer
4
2024-02-26
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 2
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Team James
Timon Geßmayer
15
2024-02-21
Springprüfung Klasse L, Abteilung 5
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Team James
Timon Geßmayer
66
2024-02-14
Stilspringen Kl. L
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Team James
Timon Geßmayer
2
2024-02-12
Springpferdeprüfung M - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
8
2024-02-12
Stilspringen L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
13
2024-02-05
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 2
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Timon Geßmayer
20
2024-02-05
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Timon Geßmayer
27
2024-01-16
Springprüfung Klasse L, Abteilung 1
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Timon Geßmayer
15
2024-01-16
Springpferdeprüfung M, Abteilung 1
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Timon Geßmayer
14
2024-01-15
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
2
2024-01-15
Stilspringen L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Timon Geßmayer
4
7.693)
2024-01-08
Stilspringen Kl.L, 1. Abt.
willkommen . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Team James
Timon Geßmayer
16
6.1)
2024-01-05
Springpferdeprüfung Klasse M (5-7 Jährig), Abteilung 1
LATE ENTRY 75. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Team James
Timon Geßmayer
22
6.3)
2024-01-04
HippoVit sponsert Springpferdeprüfung Kl. M*
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Team James
Timon Geßmayer
1
9.1)
2023-11-29
Springpferde L, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Mads Thomsen
8
2023-11-29
A* Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Mads Thomsen
9
2023-11-29
A* Springen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Mads Thomsen
8
2023-11-29
A** Punktespringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Mads Thomsen
7
6.9)
2023-11-26
L Springpferdeprüfung, Abteilung 3
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
2
2023-11-26
A* Stilspringen, Abteilung 7
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
2
2023-11-26
A** Stilspringen, Abteilung 2
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
8
2023-11-24
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
2
2023-11-24
Zeitspringen Kl. A*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
1
2023-11-24
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 3
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
4
7.4)
2023-11-20
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
12
6.0)
2023-11-20
Stilspringprüfung Kl.A**, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
13
Z:154.8s [20 F.])
2023-11-20
Springprüfung Kl.A*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
9
2023-11-19
Springen Klasse A* - Gruppe 1
Spring zum Himmel
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
2
2023-11-19
Springen Klasse A** - Gruppe 3
Spring zum Himmel
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
11
Pkt:12/61.4s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
3
Pkt:43/65.1s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
5
7.0)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
7
2023-11-11
Springpferdeprüfung L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
4
2023-11-11
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
11
2023-11-11
Punktespringen A** - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
3
Pkt:44/127.4s)
2023-11-10
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
10
Z:137.9s [4 F.])
2023-11-10
Springprüfung Kl.A*, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
15
2023-11-06
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
8
2023-11-06
Springprüfung Klasse A**, Abteilung 1
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
15
2023-11-06
Springpferdeprüfung L (5+6jährige), Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
5
Pkt:41/73.7s)
2023-11-05
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
4
Pkt:41/65.7s)
2023-11-05
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
2
8.3)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
21
2023-10-31
Springprüfung Klasse A, Abteilung 5
Gruselspass an Halloween
Team James
Team James
Mads Thomsen
3
2023-10-25
Stilspringen Kl. A, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
1
2023-10-25
Zeitspringen Kl. A, Abteilung 4
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
2
2023-10-20
Springen A - Abteilung 11
NCC Kleines Springfest
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
7
2023-10-10
Springpferdeprüfung L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
6
2023-10-10
Zeitspringen A* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
2
F:3 [0+3]/97.6s)
2023-09-26
Stilspringen Klasse A*, Abteilung 2
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Team James
Mads Thomsen
18
F:12 [12+0]/66.1s)
2023-09-26
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 1
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Team James
Mads Thomsen
10
6.7)
2023-09-25
Stilspringen Klasse A, Abteilung 3
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Mads Thomsen
2
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse A*, Abteilung 1
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Mads Thomsen
18
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse A*, Abteilung 3
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Mads Thomsen
18
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse A**, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Mads Thomsen
22
2023-09-13
Springpferdeprüfung L 5+6jährige, Abteilung 3
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Team James
Mads Thomsen
23
2023-09-10
Springprüfung Klasse A, Abteilung 2
Late Entry Springturnier
Team James
Team James
Mads Thomsen
12
2023-09-09
Springen Kl. A, Abteilung 3
Jubiläumsturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
11
2023-09-07
A Springen, Abteilung 5
Back To The Future 2023
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
11
6.9)
2023-09-07
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
31
5.7)
2023-09-07
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
17
6.5)
2023-09-04
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 2
Meisterschaft der jungen Spring-und Dressurpferde
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
12
2023-09-03
Springen Klasse A** - Gruppe 6
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
5
2023-09-03
Springen Klasse A* - Gruppe 4
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
7
2023-09-02
Springen A - Abteilung 4
NCC Spontanspringerfest
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
26
F:12 [8+4]/78.43s)
2023-09-02
Springprüfung Kl. A** gesponsert von Rockiva
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Team James
Mads Thomsen
5
7.5)
2023-08-28
Springpferdeprüfung Klasse L (5-7 Jahre), Abteilung 3
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Mads Thomsen
24
5.7)
2023-08-28
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 2
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Mads Thomsen
14
WN: 7.17)
2023-08-26
Kleines Finale 5jährige Springpferde
Vesländisches Bundeschampionat 2023 - Tag 4
Schlosspark Schalingen
Team James
Mads Thomsen
26
WN: 7.58)
2023-08-23
Qualifikation 5jährige Springpferde
Vesländisches Bundeschampionat 2023 - Tag 1
Schlosspark Schalingen
Team James
Mads Thomsen
12
7.0)
2023-08-22
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
18
6.6)
2023-08-22
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
7
2023-08-14
Springpferdeprüfung L - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
3
2023-08-14
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
5
2023-08-14
Punktespringen A** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
15
2023-08-13
Springprüfung Klasse A, Abteilung 4
Spontanes Springvergnügen
Team James
Team James
Mads Thomsen
4
2023-08-13
Hengstschau Springen WB
Spontanes Springvergnügen
Team James
Team James
Mads Thomsen
2
8.03
2023-08-13
Springpferdeprüfung Klasse L
12. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Pferdesportzentrum Brachstein
Team James
Mads Thomsen
12
6.7)
2023-08-12
Springpferdeprfg. Kl. L, Abteilung 1
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
5
7.4)
2023-08-12
Stilspringprüfung Kl. A*, Abteilung 1
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
8
6.7)
2023-08-12
Stilspringprüfung Kl.L, Abteilung 3
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
9
Z:83s [4 F.])
2023-08-12
Springprüfung Kl. A**, Abteilung 1
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
5
2023-08-11
Stilspringen Klasse A - Abteilung 1
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Mads Thomsen
14
F:8 [4+4]/74.8s)
2023-08-09
Springen A*, Abteilung 3
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Team James
Mads Thomsen
10
F:4 [4+0]/56.5s)
2023-08-09
Springen A**, Abteilung 5
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Team James
Mads Thomsen
12
7.05
2023-08-06
Springpferdeprüfung Klasse L
9. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Reitstall Elwen
Team James
Mads Thomsen
3
2023-08-02
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
12
2023-08-02
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
15
F:8 [8+0]/51.0s)
2023-08-02
Springen A, Abteilung 2
Sommer, Sonne, Strand
Sporthorses Thompson
Team James
Mads Thomsen
37
F:16 [16+0]/68.4s)
2023-07-14
Springen Klasse A, Abteilung 1
Sommerfest 2023 - Springtag
Hofer Stables
Team James
Mads Thomsen
21
F:12 [12+0]/59.0s)
2023-07-14
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Springtag
Hofer Stables
Team James
Mads Thomsen
14
2023-07-13
Springpferdeprüfung L - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
3
2023-07-13
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
15
2023-07-13
Punktespringen A** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
13
7.48
2023-07-09
Springpferdeprüfung Klasse L
7. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Gestüt Rheinau
Team James
Mads Thomsen
11
2023-07-03
A Standardspringen, Abteilung 8
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
10
6.2)
2023-07-03
A Stilspringen, Abteilung 5
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
3
2023-07-03
A Zeitspringen, Abteilung 4
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
5
2023-07-02
A Standardspringen, Abteilung 10
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
5
7.3)
2023-07-02
A Stilspringen, Abteilung 10
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
3
2023-07-02
A Zeitspringen, Abteilung 8
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
2
2023-07-01
A Standardspringen, Abteilung 7
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
7
5.9)
2023-07-01
A Stilspringen, Abteilung 7
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
12
2023-07-01
A Zeitspringen, Abteilung 7
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
25
6.81
2023-06-18
Springpferdeprüfung Klasse L
6. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Sternhof
Team James
Mads Thomsen
23
6.0)
2023-06-13
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
30
5.1)
2023-06-13
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
14
7.4)
2023-06-10
Springpferdeprüfung L, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
14
F:4 [0+4]/73.9s)
2023-06-10
Springprüfung Kl. A*, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
17
F:4 [4+0]/58.6s)
2023-06-10
Springprüfung Kl. A**, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
3
2023-06-09
Springtag-Hengstschau ab 3yo - Abteilung 1
NCC Superspontaner Springtag
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
3
2023-06-09
Springen A - Abteilung 1
NCC Superspontaner Springtag
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
8
2023-06-06
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 1
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Team James
Mads Thomsen
15
2023-06-06
Stilspringen Kl. A**, Abteilung 1
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Team James
Mads Thomsen
5
2023-06-04
Stilspringen Kl. A, Abteilung 1
Großes Dressur- und Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
13
2023-06-04
Zeitspringen Kl. A, Abteilung 1
Großes Dressur- und Springturnier
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
14
7.31
2023-06-04
Springpferdeprüfung Klasse L
5. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Rising Sun Stables
Team James
Mads Thomsen
8
2023-05-30
Springen A - Abteilung 3
3. FM Springturnier
Fahrstall Miracles
Team James
Mads Thomsen
8
2023-05-29
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 1
Spontanes Turniervergnügen
Gestüt Johannsen
Team James
Mads Thomsen
23
2023-05-24
Springpferdeprüfung Klasse L (von 5 bis 7 Jahre)
Leichter Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Mads Thomsen
6
2023-05-15
Springpferdeprüfung L (5 & 6jährige), Abteilung 3
Haffelsee Youngsters
Team James
Team James
Mads Thomsen
14
2023-05-14
Springpferdeprüfung L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
18
2023-05-14
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
4
2023-05-14
Punktespringen A** - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
20
6.6)
2023-05-11
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
23
6.6)
2023-05-11
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
16
6.84
2023-05-07
Springpferdeprüfung Klasse L
4. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
26
F:13 [12+1]/90.6s)
2023-05-07
YOUNGSTER Springprüfung m. steigenden Anforderungen Kl. A** - gefördert von Organed
Fokus Jungpferde II
Sportpferde Chúille
Team James
Mads Thomsen
32
6.77
2023-04-23
Springpferdeprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
DS Lindenhof
Team James
Mads Thomsen
5
7.5)
2023-04-21
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
13
7.1)
2023-04-21
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
11
2023-04-19
Springpferdeprüfung L - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
16
2023-04-19
Zeitspringen A* - Abteilung 1
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
6
2023-04-19
Punktespringen A** - Abteilung 1
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
7
7.70
2023-04-16
Springpferdeprüfung Klasse L
1. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Ponyzucht Kleemann
Team James
Mads Thomsen
10
2023-04-14
Springprüfung ohne Zeitwertung Kl. A**, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Mads Thomsen
1
9.6)
2023-04-11
Springpferde L, Abteilung 3
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Mads Thomsen
4
7.8)
2023-04-11
A* Stilspringen, Abteilung 4
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Mads Thomsen
2
Z:68.2s [4 F.])
2023-04-11
A** Fehler/Zeitspringen, Abteilung 3
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Mads Thomsen
8
2023-04-09
Springen Kl. A, Abteilung 4
Osterturnier - Tag 1
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
6
2023-04-09
Stilspringprüfung Klasse A*, Abteilung 1
Ostersamstagsspringen
Die Haltergemeinschaft
Team James
Mads Thomsen
2
2023-04-09
Springpferdeprüfung Klasse L (5 und 6 Jahre)
Ostersamstagsspringen
Die Haltergemeinschaft
Team James
Mads Thomsen
22
2023-04-05
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
22
2023-04-05
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 3
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
2
2023-04-05
Springprüfung Klasse A**, Abteilung 1
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Mads Thomsen
17
6.8)
2023-03-23
Springpferdeprüfung Klasse L (5-6 Jahre), Abteilung 3
1. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Team James
Mads Thomsen
6
2023-03-22
Freispringen (ab 5 Jahre), Abteilung 1
Springtag
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
14
2023-03-22
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 5
Springtag
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
13
2023-03-22
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 1
Springtag
TS Ponyland
Team James
Mads Thomsen
11
2023-03-18
Springen A - Abteilung 4
NCC Lasst uns spontan munter sein - Springedition
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
8
2023-03-18
Springen A** - Abteilung 3
NCC Lasst uns spontan munter sein - Springedition
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
13
2023-03-14
Springpferdeprüfung L (5+6jährige), Abteilung 2
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Mads Thomsen
21
2023-03-14
Springprüfung Klasse A, Abteilung 2
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Mads Thomsen
1
2023-03-12
Springen Klasse A* - Gruppe 7
Hoch hinaus
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
1
2023-03-12
Springen Klasse A** - Gruppe 2
Hoch hinaus
Turnierstall Zille
Team James
Mads Thomsen
2
8.4)
2023-03-09
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
3
8.4)
2023-03-09
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Mads Thomsen
6
2023-03-01
Springprüfung Klasse A, Abteilung 2
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Mads Thomsen
11
2023-03-01
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Mads Thomsen
16
2023-02-20
Springpferdeprüfung L - Abteilung 4
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
7
2023-02-20
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
16
2023-02-20
Punktespringen A** - Abteilung 3
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Mads Thomsen
2
2023-02-14
Springprüfung Klasse A, Abteilung 7
Valentinsspringen
Team James
Team James
Mads Thomsen
7
2023-02-14
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 4
Valentinsspringen
Team James
Team James
Mads Thomsen
6
2023-02-12
Springprüfung Klasse A
Johannsener Hofturnier
Gestüt Johannsen
Team James
Mads Thomsen
30
5.6)
2023-02-02
Springpferdeprüfung L, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
9
F:4 [4+0]/43.5s)
2023-02-02
Springprüfung Kl. A*, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
13
F:4 [4+0]/49.3s)
2023-02-02
Springprüfung Kl. A**, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Mads Thomsen
2
2023-01-18
Springen A*, Abteilung 1
Sandefelder Winterspringen
DS Lindenhof
Team James
Mads Thomsen
35
2023-01-18
Springen A**, Abteilung 2
Sandefelder Winterspringen
DS Lindenhof
Team James
Mads Thomsen
21
2023-01-14
Standardspringprüfung Klasse A*, Abteilung 1
Tag der offenen Hoftür
Team James
Team James
Mads Thomsen
27
5.53)
2023-01-13
Zeitspringen A*, Abteilung 4
Late Entry Winterklassiker
DS Lindenhof
Team James
Mads Thomsen
18
6.73)
2023-01-13
2-Phasen-Springen A**, Abteilung 5
Late Entry Winterklassiker
DS Lindenhof
Team James
Mads Thomsen
6
2023-01-13
Springen A - Abteilung 5
NCC Warm Up Turnier - Springen
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
5
2023-01-13
Springen A** - Abteilung 5
NCC Warm Up Turnier - Springen
Nereus Competition Corner
Team James
Mads Thomsen
9
6.6)
2023-01-08
A Springen, Abteilung 7
Spontanturnier
Reitschule Cederberg
Team James
Mads Thomsen
11
2023-01-03
A Springen, Abteilung 6
Back to the Future II
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
10
2023-01-02
A Springen, Abteilung 9
Back to the Future
Turnierstall Kleemann
Team James
Mads Thomsen
Diese Seite wurde in 0.043 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.