Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Pfefferkobold
V-LN: 2043008 - V-ID: 117737
Trakehner Dunkelbraun
(E/E A/A Sty/Sty)
Hingst
Omfattande genetik: E/E A/A Sty/Sty
163cm MNKH
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 12.02.2017
Omfattande genetik
Sport
CCI3*-L
Ägarhistoria
Uppfödd av
Reitschule Cederberg
(Tina)
Ägs av
Trakehnergestüt Schlossallee
(Tina)
Ägdes av
1. Sportpferde Buchenmühle
(URL)
(Melli)
Kobold
Trakehner
Bazinga AA
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Karenina
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Pfefferkönigin
Trakehner
Wildherz
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Pfeffermühle
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Avkomma i registret
Pfefferkobold har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Pfefferkobold har ingen mer information
Bedöm
Pfefferkobold was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 04.07.2024
Conformation:
8
Movement:
10
Rideability:
5
Type:
6
Overal Impression:
7
All in all
36
points
Priser
Pfefferkobold har ingen priser
Vinningar i registret
Pfefferkobold är inte registrerad på någon association
Pfefferkobold nått 312 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
6
2024-06-26
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
2024-06-26
Geländepferdeprüfung L - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
6
66.30%)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Dressur, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
5
F:3.6 [0+3.6]/06:12)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Gelände, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
14
F:16 [16+0]/95.4s)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Springen, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
5
FS: 53.3 : D: 33.7 [6.] | XC: 3.6 [5.] | J: 16 [14.])
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
11
65.42%)
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI2*-L - Dressur, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI2*-L - Gelände, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI2*-L - Springen, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
FS: elim. : D: 34.6 [11.] | XC:
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson (FS: elim. : D: 34.6 [11.] | XC:
5
F:0 [0+0]/05:18)
2024-06-16
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gelände, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
2
FS: 37.4 : D: 25.4 [1.] | J: 12 [16.] | XC: 0 [5.])
2024-06-16
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
16
F:12 [12+0]/74.1s)
2024-06-15
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Springen, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
21
7.1)
2024-06-14
Geländepferdeprüfung A, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
7.6)
2024-06-14
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
74.62%)
2024-06-14
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Dressur, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
4
6.6)
2024-05-22
Geländepferdeprüfung Klasse L, Abteilung 3
Spontan Vielseitigkeit auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
6
6.5)
2024-05-22
Vielseitigkeit Klasse L - Dressur, Abteilung 4
Spontan Vielseitigkeit auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
1
F:0 [0+0]/73.9s)
2024-05-22
Vielseitigkeit Klasse L - Springen, Abteilung 4
Spontan Vielseitigkeit auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
4
F:39.2 [20+19.2]/08:51)
2024-05-22
Vielseitigkeit Klasse L - Gelände, Abteilung 4
Spontan Vielseitigkeit auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
4
FS: 91.7 : D: 52.5 [6.] | J: 0 [1.] | XC: 39.2 [4.])
2024-05-22
Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung, Abteilung 4
Spontan Vielseitigkeit auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
8
67.53%)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI2*-L - Dressur, Abteilung 3
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
8
F:7.2 [0+7.2]/08:09)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI2*-L - Gelände, Abteilung 3
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
17
F:16 [16+0]/92.2s)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI2*-L - Springen, Abteilung 3
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
6
FS: 55.7 : D: 32.5 [8.] | XC: 7.2 [8.] | J: 16 [17.])
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
16
63.97%)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-S - Dressur, Abteilung 4
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
19
F:8.4 [8+0.4]/96.1s)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-S - Springen, Abteilung 4
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
11
F:9.6 [0+9.6]/06:27)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-S - Gelände, Abteilung 4
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
11
FS: 54 : D: 36 [16.] | J: 8.4 [19.] | XC: 9.6 [11.])
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 4
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
78.57%)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-L - Dressur, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
3
F:0 [0+0]/88.2s)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-L - Springen, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
10
F:20 [20+0]/07:44)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-L - Gelände, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
2
FS: 41.4 : D: 21.4 [1.] | J: 0 [3.] | XC: 20 [10.])
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
1
8.7)
2024-04-24
Geländepferdeprüfung Klasse L
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
8.9)
2024-04-24
Geländepferdeprüfung Klasse M
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
68.81%)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Dressur, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
18
F:62 [0+62]/10:26)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gelände, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
13
F:5.6 [4+1.6]/100.0s)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Springen, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
18
FS: 98.8 : D: 31.2 [7.] | XC: 62 [18.] | J: 5.6 [13.])
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gesamtwertung, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
12
6.5)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
14
F:17 [16+1]/96.7s)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
2
F:2.4 [0+2.4]/06:05)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
7
FS: 71.9 : D: 52.5 [12.] | J: 17 [14.] | XC: 2.4 [2.])
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
4
F:0 [0+0]/05:23)
2024-04-12
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
6
FS: 51.5 : D: 35.5 [14.] | J: 16 [23.] | XC: 0 [4.])
2024-04-12
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
23
F:16 [16+0]/65.3s)
2024-04-11
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
26
5.1)
2024-04-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
14
64.46%)
2024-04-10
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
2
74.32%)
2024-03-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Dressur
1 0 8 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
3
F:1.2 [0+1.2]/04:54)
2024-03-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gelände
1 0 8 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
6
F:4 [4+0]/85.6s)
2024-03-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Springen
1 0 8 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
FS: 30.9 : D: 25.7 [2.] | XC: 1.2 [3.] | J: 4 [6.])
2024-03-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gesamtwertung
1 0 8 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
19
65.05%)
2024-03-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#04
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
41
F:85.6 [40+45.6]/07:57)
2024-03-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#04
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
F:4 [4+0]/78.3s)
2024-03-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#04
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
37
FS: 124.6 : D: 35 [19.] | XC: 85.6 [41.] | J: 4 [7.])
2024-03-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#04
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
19
66.72%)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
3
F:0 [0+0]/05:42)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
36
F:16 [16+0]/74.0s)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
11
FS: 49.3 : D: 33.3 [19.] | XC: 0 [3.] | J: 16 [36.])
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
11
6.5)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
19
F:24 [24+0]/87.7s)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
16
F:43.6 [0+43.6]/07:48)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
16
FS: 120.1 : D: 52.5 [11.] | J: 24 [19.] | XC: 43.6 [16.])
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
14
6.5)
2024-03-09
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 1
Level Up
Hofer Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
57
57.24%)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
60
F:56.4 [0+56.4]/08:24)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
30
F:8 [8+0]/80.7s)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
64
FS: 107.2 : D: 42.8 [57.] | XC: 56.4 [60.] | J: 8 [30.])
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
3
69.61%)
2024-02-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Dressur
1 0 7 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
el.
2024-02-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gelände
1 0 7 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
el.
2024-02-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Springen
1 0 7 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
el.
FS: elim. : D: 30.4 [3.] | XC:
2024-02-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gesamtwertung
1 0 7 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher (FS: elim. : D: 30.4 [3.] | XC:
46
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
53
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
19
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
48
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
3
2024-02-20
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
14
2024-02-20
Geländepferdeprüfung L - Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
5
68.70%)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Dressur, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gelände, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Springen, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
el.
FS: elim. : D: 31.3 [5.] | XC:
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson (FS: elim. : D: 31.3 [5.] | XC:
2
8.7)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
8.4)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung M, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
7.3)
2024-02-09
Springpferde A**, Abteilung 7
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
9
7.2)
2024-02-09
Springpferde L, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
17
6.3)
2024-02-09
L Stilspringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
15
2024-02-09
L Springen, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
17
2024-02-09
L Punktespringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
9
6.7)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 4
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
14
F:10 [4+6]/101.5s)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 4
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
8
F:2.8 [0+2.8]/06:06)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 4
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
7
FS: 62.3 : D: 49.5 [9.] | J: 10 [14.] | XC: 2.8 [8.])
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 4
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
6
64.19%)
2024-01-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Dressur, 2. Abt.
1 0 6 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
7
F:42.4 [0+42.4]/06:37)
2024-01-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gelände, 2. Abt.
1 0 6 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
8
F:16 [16+0]/78.5s)
2024-01-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Springen, 2. Abt.
1 0 6 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
9
FS: 94.2 : D: 35.8 [6.] | XC: 42.4 [7.] | J: 16 [8.])
2024-01-28
Indoor-Vielseitigkeit L für 6- bis 9-Jährige - Gesamtwertung, 2. Abt.
1 0 6 . j u n g p f e r d e t a g . D R E I
Eventzentrum Zahr
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
6
2024-01-21
VS Klasse L/M - Gruppe 2
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
3
2024-01-12
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
8
2024-01-12
Geländepferdeprüfung L - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
8
65.36%)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
1
F:0 [0+0]/05:09)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
8
F:8 [8+0]/85.1s)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
1
FS: 42.6 : D: 34.6 [8.] | XC: 0 [1.] | J: 8 [8.])
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
9
6.7)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
2
F:4 [4+0]/76.8s)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
14
F:20 [20+0]/05:47)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
9
FS: 73.5 : D: 49.5 [9.] | J: 4 [2.] | XC: 20 [14.])
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
1
9.2)
2023-12-29
Geländepferde A*, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
6
7.2)
2023-12-29
Geländepferde A**, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
5
7.4)
2023-12-29
Geländepferde L, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
William Maher
9
64.13%)
2023-12-29
CCI2*-S - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
3
F:8.4 [0+8.4]/06:24)
2023-12-29
CCI2*-S - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
10
F:8 [8+0]/94.8s)
2023-12-29
CCI2*-S - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
5
FS: 52.3 : D: 35.9 [9.] | XC: 8.4 [3.] | J: 8 [10.])
2023-12-29
CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
12
2023-12-25
Vielseitigkeit L, Abteilung 1
Weihnachts Vielseitigkeit
Gestüt Möhrental
Trakehnergestüt Schlossallee
Donald Jackson
21
6.9)
2023-10-28
Hengstschau Trakehner
8. VPR Zuchttag
Horse Performance Center
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
1
9.1)
2023-10-15
Finale Trakehner Geländepferdechampionat
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
2
8.2)
2023-10-14
Geländepferdeprüfung Kl. M
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
19
7.2)
2023-10-14
Youngster Geländeprüfung M
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
22
6.0)
2023-10-14
Trakehner Hengstchampion Vorrunde, Abteilung 6
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
17
7.4)
2023-10-14
Qualifikation Trakehner Geländepferdechampionat
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
5
7.3)
2023-10-10
Geländepferdeprüfung Kl. M
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
10
7.4)
2023-10-10
Youngster Geländeprüfung M
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
11
6.9)
2023-10-07
YOUNGSTER TOUR HERBSTCUP Geländepferdeprüfung Klasse M (6+ 7 Jährige)
5. Herbstcup III
Turnierstall Keltie Strudwick
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
21
6.8)
2023-09-25
YOUNGSTER TOUR HERBSTCUP Geländepferdeprüfung Klasse M (6+ 7 Jährige)
5. Herbstcup II
Turnierstall Keltie Strudwick
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
3
2023-09-13
Geländepferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 2
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
25
5.3)
2023-09-12
Geländepferdeprüfung Klasse M
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
29
6.3)
2023-09-09
YOUNGSTER TOUR HERBSTCUP Geländepferdeprüfung Klasse M (6+ 7 Jährige)
5. Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
3
7.1)
2023-08-28
Geländepferdeprüfung Klasse M
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
5
7.7)
2023-06-15
Geländepferdeprüfung Klasse M
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
8
7.4)
2023-06-05
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
16
6.6)
2023-06-05
Geländepferdeprüfung M
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
22
6.5)
2023-03-12
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
1
8.2)
2023-03-12
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
3
7.66)
2023-02-04
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
22
6.55)
2023-02-04
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Tobias Allen
27
6.5)
2022-10-08
Qualifikation Trakehner Geländepferdechampionat
4. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
6
7.1)
2022-10-08
Trakehner Hengstchampion Vorrunde, Abteilung 1
4. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
2
9.7)
2022-05-23
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
9
7.1)
2022-05-23
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
22
5.4)
2022-05-16
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 2
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
11
6.8)
2022-05-16
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
9
7.7)
2022-05-09
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
8
6.9)
2022-05-09
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
1
9.2)
2022-05-02
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig), Abteilung 2
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
12
6.4)
2022-05-02
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
8
7.9)
2022-04-25
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 2
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
9
7.6)
2022-04-25
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
2
9.5)
2022-04-18
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
5
8.1)
2022-04-18
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
21
6.3)
2022-04-16
Hengstschau Trakehner
5. VPR Zuchttag
Horse Performance Center
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
8
7.6)
2022-04-11
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
1
7.9)
2022-04-11
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
23
4.8)
2022-04-04
Geländepferdeprüfung A** (4-6 Jährig) - 5-6 Jährig, Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
15
6.7)
2022-04-04
Geländepferdeprüfung L (5-7 Jährig) - 5 Jährig
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
25
6.2)
2022-03-28
Geländepferdeprüfung A** (5-6 Jährig)
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
3
9.2)
2022-03-28
Geländepferdeprüfung L (5 Jährig)
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
2
9.4)
2022-03-21
Geländepferdeprüfung L (5 Jährig)
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
3
8.4)
2022-03-14
Geländepferdeprüfung A** (4-5 Jährig), Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
12
6.3)
2022-03-14
Geländepferdeprüfung L (5 Jährig)
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
6
8.2)
2022-03-07
Geländepferdeprüfung A** (5-6 Jährig), Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
19
5.8)
2022-03-07
Geländepferdeprüfung L (5 Jährig)
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
16
2022-02-25
l Geländepferdeprüfung A - Abteilung 4
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
9
2022-02-25
l Geländepferdeprüfung L - Abteilung 4
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
28
5.70)
2022-02-15
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 1
Jungpferdeturnier
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
2
8.58)
2022-02-15
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Jungpferdeturnier
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Greg Brody Blaese
Diese Seite wurde in 0.04 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.