Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Dws
Domfee
V-LN: 7680189 - V-ID: 41563
Westfale Brauner
(e/E A/A)
Sto
166cm MNKH
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2020
Omfattande genetik
Sport
Dressur
Ägarhistoria
Uppfödd av
Deckstation Dörenwald
(Tanja)
Ägs av
Reitschule Cederberg
(Tina)
Ägdes av
1. Deckstation Dörenwald
(URL)
(Tanja)
2. Sportpferde Buchenmühle
(URL)
(Melli)
Dws Donnerschlag RGE
v-LN: 5464529
Brauner Westfale
RGE Desmond
v-LN: 1135075
Dunkelbrauner Hannoveraner
Solotänzer
v-LN: 612834
Dunkelfuchs Hannoveraner
Violetta
v-LN: 2436779
Dunkelbrauner Hannoveraner
Her Love
v-LN: 3832885
Brauner Westfale
Heartbreaker
v-LN: 4288315
Brauner Westfale
Primar
v-LN: 476485
Fuchs Hannoveraner
MC Amazing Grace
v-LN: 4079576
Brauner Westfale
Awakening Sw ZM
v-LN: 8833712
Braun Westfale
Avenarius GN
v-LN: 6272914
Dunkelbrauner Westfale
Panorama ZM
v-LN: 3554121
Brauner Westfale
MC Fabergé
v-LN: 3533987
Dunkelbrauner Westfale
Dws Polytraum
v-LN: 3883853
Dunkelbrauner Westfale
RGE Fabiola
v-LN: 9272889
Rappe Westfale
Avkomma i registret
Domfee har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Domfee har ingen mer information
Bedöm
Dws Domfee hasn't qualified for evaluation yet.
Priser
Domfee har ingen priser
Vinningar i registret
Domfee är inte registrerad på någon association
Domfee nått 213 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
38
5.68
2024-08-02
Dressurprüfung Klasse A, Abteilung 3
Couture Dressage Club - August Edition
Sportzentrum Redbird
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
11
7.0
2024-07-24
Dressurpferdeprüfung Kl.A, Abteilung 2
CHIO Vesland - Tag2
Gestüt Schwarze Perle
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
14
7.2
2024-07-16
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 1
Dressur pur
Akazienhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
37
6.18
2024-07-02
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 1
Couture Dressage Club - Juli Edition
Sportzentrum Redbird
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
100
5.2)
2024-06-28
LASCALL'S Youngster-Tour 2024 - Dressurpferdeprüfung Kl. A
THIRD LASCALL'S Youngster Tour 2.0
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
27
6.2)
2024-06-24
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 1
Dressur pur
Akazienhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
2
8.32)
2024-06-04
Dressurpferde A, Abteilung 5
Couture Dressage Club mit Qualifikation zum horsesareves Schloss-
Sportzentrum Redbird
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
36
7.0)
2024-05-17
LASCALL'S Youngster-Tour 2024 - Dressurpferdeprüfung Kl. A
SECOND LASCALL'S Youngster Tour 2.0
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
12
2024-05-08
Dressurpferdeprüfung A - Abteilung 7
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
5
2024-04-11
Dressurpferdeprüfung A - Abteilung 4
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
60
6.4)
2024-04-07
LASCALL'S Youngster-Tour 2024 - Dressurpferdeprüfung Kl. A
FIRST LASCALL'S Youngster Tour 2.0
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
4
7.8)
2024-03-26
Dressurpferde A, Abteilung 13
Moloney Dressage Day
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
9
6.783)
2024-03-26
Dressur Kl.A für 4- bis 7-Jährige
1 0 8 . j u n g p f e r d e t a g . E I N S
Eventzentrum Zahr
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
9
2024-03-06
Dressurpferdeprüfung A - Abteilung 7
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
6
7.2)
2024-03-05
Dressurpferdeprüfung Klasse A (4+5 Jährig), Abteilung 1
77. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
10
7.8)
2024-03-05
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 9
Dressur pur
Akazienhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
15
6.7)
2024-03-04
Dressurpferde A
Moloney Dressage Day
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
15
6.7)
2024-03-04
Dressurpferde A
Moloney Dressage Day
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
19
5.5)
2024-02-27
Ideohest präsentiert Dressurpferdeprüfung Kl. A
February Late Entry
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
10
7.2)
2024-02-26
Dressurpferde A, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
28
6.59)
2024-02-15
Dressurpferdeprüfung A - Zukunftspreis der Firma HippoVit, Abteilung 1
Hallenmeisterschaften 2024 - Tag 1
DS Lindenhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
15
2024-02-12
Dressurpferdeprüfung A 4+5jährige, Abteilung 5
Season Opening 2024 - Dressage
Team James
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
25
6.7)
2024-02-10
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 6
Young Stars
Akazienhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
23
6.9)
2024-02-03
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 5
Dressur pur
Akazienhof
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
7
2024-01-30
Dressurpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 1
Klees kleine Dressurrunde
Turnierstall Kleemann
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
2
7.6)
2024-01-30
Dressurpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 1
Klees kleine Dressurrunde
Turnierstall Kleemann
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
16
2024-01-17
Dressurpferdeprüfung A - Abteilung 5
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
6
2024-01-06
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 4
Dressurfreaks
Gestüt Möhrental
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
11
6.7)
2024-01-04
Ideohest präsentiert Dressurpferdeprüfung Kl. A
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
3
8.4)
2024-01-03
Dressurpferde A, Abteilung 4
Schloss Silberblick Dressurtag
Reitinternat Schloss Silberblick
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
13
7.1)
2024-01-02
Dressurpferde A, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
11
7.0)
2023-12-28
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
6
6.7)
2023-12-27
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
7
2023-12-22
Dressurpferdeprüfung, Abteilung 1
Weihnachtstanz
Gestüt Möhrental
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
2
8.4)
2023-12-21
Reitpferdeprüfung, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
7
6.6)
2023-12-19
HippoVit Reitpferdeprüfung
Late Entry Kronhausen Spezial IV
Sportpferde Chúille
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
15
2023-12-13
Dressurpferdeprüfung (für Pferde ohne E-Erfahrung) - Abteilung 2
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Reitschule Cederberg
Valeska Steinmann
11
2023-11-24
Reitpferdeprüfung, Abteilung 9
Seamair Dressurstunde
Turnierstall Kleemann
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
2
2023-11-12
Reitpferdeprüfung
Dressurfestival
Reitstall Elwen
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
18
6.3)
2023-10-28
Stutenschau Warmblüter Junioren
8. VPR Zuchttag
Horse Performance Center
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
10
2023-10-16
Dressurpferdeprüfung - Abteilung 16
NCC Jungsterne Club II
Nereus Competition Corner
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
8
7.4)
2023-10-14
Dressurpferdeprüfung, Abteilung 2
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
8.7)
2023-10-12
Dressurpferdeprüfung, Abteilung 5
[Pemberley Events] Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
21
6.8)
2023-10-10
Dressurpferdeprüfung, Abteilung 5
Late Entry YH
Pemberley Events
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
8
2023-10-06
Reitpferdeprüfung - Abteilung 6
NCC Jungsterne Club I
Nereus Competition Corner
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
4
2023-10-06
Dressurpferdeprüfung - Abteilung 1
NCC Jungsterne Club I
Nereus Competition Corner
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
7
7.4)
2023-09-25
Reitpferdeprüfung, Abteilung 16
Seamair-Symphonie der Dressur
Turnierstall Kleemann
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
8
6.8)
2023-09-18
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
Dressur-Douwahell-Extravaganza
Turnierstall Kleemann
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
2023-09-14
Reitpferdeprüfung 3yo - Abteilung 5
NCC Junge Sterne
Nereus Competition Corner
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
8
2023-09-14
Dressurpferdeprüfung 3yo - Abteilung 2
NCC Junge Sterne
Nereus Competition Corner
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
22
2023-09-13
Dressurpferdeprüfung 3+4jährige, Abteilung 5
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
3
7.9)
2023-09-13
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
Seamair-Sternstunde der Dressur
Turnierstall Kleemann
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
4
7.3)
2023-09-11
Reitpferdeprüfung, Abteilung 9
Eleganz auf Seamair
Turnierstall Kleemann
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
4
8.16)
2023-09-06
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
21
6.6)
2023-08-21
Reitpferdeprüfung, Abteilung 4
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
5
8.3)
2023-08-08
Dressurpferde, Abteilung 5
Dressage at August
Sporthorses Thompson
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
9
6.7)
2023-07-20
Reitpferdeprüfung (3-4 Jahre), Abteilung 2
7. Sandefelder Dressurtag
Reitverein Hufeisenglück
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
10
6.8)
2023-07-01
Reitpferdeprüfung - 3-jährige, Abteilung 3
3. Evangelista Dressurcup II
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
32
5.57)
2023-06-14
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
9
6.85)
2023-06-12
Longierprüfung für Warmblüter, Abteilung 1
Couture Breeders Club
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
2023-06-11
Nachwuchspräsentation der 3-jährigen Dressurpferde, Abteilung 1
Dressur pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
4
2023-06-11
Nachwuchspräsentation der 3-jährigen Dressurpferde (Siegerring)
Dressur pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
8.7)
2023-06-11
Reitpferdeprüfung, Abteilung 2
Dressur pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
8.8)
2023-03-12
Longierwettbewerb, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
11
7.4)
2023-03-12
Reitpferdeprüfung für Dressurpferde, Abteilung 3
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
19
7.2)
2023-03-09
Longierwettbewerb, Abteilung 1
Dressur pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
31
6.2)
2023-03-09
Reitpferdeprüfung, Abteilung 2
Dressur pur
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
1
8.83)
2023-02-04
Longierwettbewerb, Abteilung 4
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
34
5.43)
2023-02-04
Reitpferdeprüfung für Dressurpferde, Abteilung 3
Young Stars
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
2
8.53)
2023-01-17
Longierwettbewerb, Abteilung 5
Sandefelder Winterdressur
DS Lindenhof
Sportpferde Buchenmühle
Kurt Gordon
14
8.0)
2022-04-12
Nachwuchspräsentation Dressurpferde bis 3 Jahre, Abteilung 2
Dressur pur im April
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Maria Leinhard-Schulte
11
8.1)
2022-03-20
Nachwuchspräsentation Dressur, Abteilung 6
Dressur pur im März
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Maria Leinhard-Schulte
11
2022-02-25
Nachwuchspräsentation, Abteilung 1
7. Dressage Masters II
Almkirchen Turniergelände
Sportpferde Buchenmühle
Maria Leinhard-Schulte
3
7.73)
2021-09-01
Nachwuchspräsentation Dressur (Jahrgang 2020 und 2019), Abteilung 2
Wir begrüßen den September - Part 1
Akazienhof
Sportpferde Buchenmühle
Maria Leinhard-Schulte
14
6.9)
2021-05-15
Nachwuchsschau Schwerpunkt Dressur (2019 - 2020), Abteilung 4
Dressurcup 2021 - 2. Quali
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
6
7.8)
2021-04-22
Jungpferdeschau Stuten (Jg. 2020 - 2019), Abteilung 3
Springtag für jedermann mit Mimilicious Trophy
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
17
6.3)
2021-04-06
Jungpferdeschau Stuten (1 - 2 Jahre), Abteilung 3
26. Young Horse Day
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
3
2021-04-03
Nachwuchspräsentation Dressurpferde (2020) (1. Abteilung)
Easter Eggstravaganza
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
15
7.0
2021-03-22
Jungpferdeschau Stuten (Jg. 2020 - 2019), Abteilung 2
Springtag für jedermann
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
17
2021-03-01
Nachwuchspräsentation 2020 Dressur (9. Abteilung)
100 Mal 100 Jubiläumsturnier
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
17
6.4
2021-01-30
Jährlingsschau Dressurnachwuchs (geb. 2020), Abteilung 5
Wolfshöhe Dressurjanuar
Rising Sun Stables
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
15
7.1
2021-01-22
Jungpferdeschau Stuten (Jg. 2019 - 2020), Abteilung 4
Dressur und Springen für jedermann - Springtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
12
7.2
2021-01-10
Jungpferdeschau Stuten (1 - 2 Jahre), Abteilung 1
23. Young Horse Day
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Alexander Klimm
13
7.1
2020-12-21
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 6
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
7.4
2020-12-13
Fohlenschau Dressur, Ring 12
Adventsschau
Reitschule Cederberg
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
8
7.6
2020-12-11
Präsentation Dressurnachwuchs (bis 2 Jahre), Abteilung 3
Weihnachtsfest 2020 - Dressur
Hofer Stables
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
10
2020-12-07
Fohlenschau Dressurschwerpunkt (2020) (3. Abteilung)
Late Entry December Day II
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
7.5
2020-12-06
Fohlenschau Dressur, Ring 11
Nikolaus Schautag
Reitschule Cederberg
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
13
7.1
2020-11-21
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 1
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
7
2020-11-12
Fohlenschau Dressurschwerpunkt (2020) (9. Abteilung)
Cozy Dressage Meet
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
4
2020-10-12
Fohlenschau Dressurschwerpunkt (2020) (5. Abteilung)
Spooky Seazon Dance
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
8
7.3
2020-10-09
Nachwuchsschau Schwerpunkt Dressur (Jahrg.2020), Abteilung 1
2 Jahre Dörenwald
Deckstation Dörenwald
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
20
2020-10-05
Fohlenschau - Abteilung 3
43. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
1
2020-09-29
Fohlenschau - Warmblüter - Dressurbetonte Fohlen (Jg. 2020) - Ring 13
2. Sandefelder Zuchtschau
Pemberley Events
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
9
2020-09-29
Fohlenschau - Warmblüter - Dressurbetonte Fohlen (Jg. 2020) - Siegerring
2. Sandefelder Zuchtschau
Pemberley Events
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
15
6.5
2020-09-21
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 2
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
2
8.4
2020-09-05
Nachwuchspräsentation Dressur bis 2 Jahre, Abteilung 1
B-Day Weekend - 6 Jahre Terbeck
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
18
2020-08-26
Fohlenschau 0-11 Monate; Kat. Warmblüter, 2. Abt.
0 6 5 . j u n g p f e r d e t a g . E I N S
Eventzentrum Zahr
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
7
7.3
2020-08-24
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 4
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
15
2020-08-21
Fohlenschau Dressurschwerpunkt (2020) (1. Abteilung)
Ernst August Gedächtniscup
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
18
2020-08-17
Nachwuchspräsentation Dressur - Abteilung 4
Sommerdressur
Almkirchen Turniergelände
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
7
2020-08-12
Fohlenschau - Abteilung 6
1. Schautag
Gestüt Westfal
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
15
5.9
2020-08-02
Nachwuchspräsentation Dressur bis 2 Jahre
Westfalencup 2020 1. Qualifikation
Deckstation Dörenwald
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
12
2020-07-25
Nachwuchspräsentation Jungpferde Dressur (5. Abteilung)
Kirchweih Dressurcup
Sportpferde Winter
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
5
7.7
2020-07-20
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 1
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
15
2020-07-05
Fohlenschau - Abteilung 1
40. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
16
6.7
2020-06-20
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 2
Dressur und Springen für jedermann - Dressurtag
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
1
2020-06-20
Fohlenschau Warmblüter (Jahrgang 2020) - Abteilung 1
Insel-Jungpferdetag
Gutshof Erlengrund
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
15
5.0
2020-06-10
Fohlenschau Dressurnachwuchs (geb. 2020), Abteilung 3
Dressurturnier Wolfshöhe IV
Rising Sun Stables
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
2020-06-05
Fohlenschau - Abteilung 1
39. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
1
9.0
2020-05-29
Warmblutfohlen Ring 1
Fohlenschau
Deckstation Dörenwald
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
8
7.1
2020-05-27
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), Abteilung 4
Dressur und Springen für jedermann
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
1
2020-05-11
Fohlenschau - Schwerpunkt Dressur - Abteilung 2
Zillingers Nachwuchsschau
Sportgestüt Zillinger
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
2020-05-07
Schau dressurbetonter Fohlen - Ring 5
Maimarkt
Hannoveranerzucht Zur Linde
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
7.6
2020-04-21
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020), 4. Abteilung
Dressur und Springen für jedermann
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
16
2020-04-07
Fohlenschau - Schwerpunkt Dressur (Bis 2 Jahre!) - Abteilung 2
Zillingers Dressurtag
Sportgestüt Zillinger
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
8
6.6
2020-03-29
1 Fohlenschau Dressurnachwuchs (geb. 2020), 2. Abteilung
Dressurturnier Wolfshöhe III
Rising Sun Stables
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
12
2020-03-27
Fohlenschau Stuten (Jg. 2020) - Abteilung 1
Dressur und Springen für jedermann
Sportpferdezucht Terbeck
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
3
2020-03-17
Fohlenschau Warmblüter (0-12 Monate) - Abteilung 1
Insel-Jungpferdetag
Gutshof Erlengrund
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
2
2020-03-16
Fohlenschau, Dressurschwerpunkt - Abteilung 1
5. Dressage Masters III
Almkirchen Turniergelände
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
2
2020-02-12
Fohlenschau Dressurnachwuchs (geb. 2020)
Dressurturnier Wolfshöhe II
Rising Sun Stables
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
14
2020-02-05
Fohlenschau - Abteilung 1
35. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Deckstation Dörenwald
Melanie Drosse
Diese Seite wurde in 0.04 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.