Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Time Bandit
V-LN: 5506879 - V-ID: 165207
Vesländer Dunkelfuchs
Hingst
Omfattande genetik: e/e A/a S/Sty
170cm MNKH
Registreras som en avelshäst
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2018
Omfattande genetik
Sport
Springen S****
Ägarhistoria
Ägs av
Team James
(peachnblue)
Timeline
Timesaver
Times of Joy
Saving Lory
Clematis
Clermont
Lilie
Banditin
Banditenführer xx
Soldier Path xx
Bandita xx
Belvedere
Beverly Hills Cop
Aristokratin
Avkomma i registret
Time Bandit har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Time Bandit har ingen mer information
Bedöm
Time Bandit was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 16.02.2024
Conformation:
8
Movement:
7
Rideability:
7
Type:
7
Overal Impression:
7
All in all
36
points
Priser
Time Bandit har ingen priser
Vinningar i registret
Time Bandit är inte registrerad på någon association
Time Bandit nått 375 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
1
2024-06-18
Springpferdeprüfung M - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
5
2024-06-18
Stilspringen L - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
7
2024-06-16
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
5
2024-06-16
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
2
2024-06-10
Springpferde M - Abteilung 7
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
7
2024-06-10
Zeit-Springen L - Abteilung 5
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
10
2024-06-10
Stil-Springen L - Abteilung 6
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
42
Z:142.3s [16 F.])
2024-06-08
Springprüfung Kl.L m.Siegerrunde
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Logan James
3
Pkt:42/88.6s)
2024-06-07
Springprüfung Kl. A**/L/M*, Abteilung 3
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Logan James
20
Pkt:2/124.7s)
2024-06-07
Punktespringprüfung Kl.L mit Joker, Abteilung 3
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Logan James
5
7.1)
2024-05-30
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 4
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
12
2024-05-30
L Standardspringen, Abteilung 10
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
12
5.1)
2024-05-30
L Stilspringen, Abteilung 1
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
10
5.5)
2024-05-29
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 4
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
1
9.7)
2024-05-29
L Standardspringen, Abteilung 10
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
10
6.4)
2024-05-29
L Stilspringen, Abteilung 1
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
9
6.4)
2024-05-24
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 4
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Logan James
2
Z:101.6s [0 F.])
2024-05-24
Springen Klasse L (Zeit), Abteilung 4
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Logan James
8
7.7)
2024-05-22
Springpferdeprüfung Klasse M* (5-7 Jahre), Abteilung 1
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
16
Pkt:31/124.7s)
2024-05-22
Jokerspringen Klasse L, Abteilung 1
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
7
2024-05-20
Springpferdeprüfung Kl. M
Pfingstspringen - Tag 2
Reitstall Elwen
Team James
Logan James
8
2024-05-15
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Logan James
24
2024-05-15
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Logan James
18
2024-05-13
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
7
2024-05-13
Stilspringen L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
15
2024-05-08
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
4
2024-05-08
Punktespringen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
14
2024-05-08
Zwei-Phasen-Springen Kl. L, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
11
6.8)
2024-05-03
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 2
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
29
6.4)
2024-05-03
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
22
6.7)
2024-04-29
Springpferdeprüfung Klasse M
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
33
6.2)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
7
8.29
2024-04-28
Springprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Nereus Riding Center
Team James
Logan James
15
2024-04-23
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Logan James
5
2024-04-19
Speed-Derby-Springen Kl. L, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Logan James
11
2024-04-19
Jagd um Punkte Springprüfung Kl. L, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Logan James
19
2024-04-19
Springprüfung Kl. A**/L/M*
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Logan James
19
6.85
2024-04-14
Springprüfung Klasse L
2. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Reitstall Elwen
Team James
Logan James
12
2024-04-13
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
16
2024-04-13
Stilspringen L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
9
6.8)
2024-04-06
Springpferdeprüfung M, Abteilung 1
Level Up
Hofer Stables
Team James
Logan James
21
2024-03-17
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
18
2024-03-08
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
11
2024-03-08
Stilspringen L - Abteilung 7
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
17
6.4)
2024-03-04
Springpferdeprüfung Klasse M* (5-7 Jahre), Abteilung 2
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
el.
2024-03-04
Jokerspringen Klasse L, Abteilung 3
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
2
2024-03-01
Springprüfung Klasse L, Abteilung 4
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Logan James
9
2024-03-01
Springpferdeprüfung M, Abteilung 1
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Logan James
13
2024-03-01
Paarspringen mit Hindernisse auf L Niveau
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Logan James
6
2024-02-26
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 1
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Team James
Logan James
22
2024-02-21
Springprüfung Klasse L, Abteilung 9
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
58
2024-02-14
Stilspringen Kl. L
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Team James
Logan James
11
2024-02-12
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
1
2024-02-12
Stilspringen L - Abteilung 9
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
7
2024-02-05
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Logan James
9
2024-02-05
Springprüfung Klasse L, Abteilung 4
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Logan James
21
2024-01-16
Springprüfung Klasse L, Abteilung 5
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
13
2024-01-16
Springpferdeprüfung M, Abteilung 1
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
1
2024-01-15
Springpferdeprüfung M - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
8
2024-01-15
Stilspringen L - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
3
8.025)
2024-01-08
Stilspringen Kl.L, 1. Abt.
willkommen . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Team James
Logan James
15
6.2)
2024-01-05
Springpferdeprüfung Klasse M (5-7 Jährig), Abteilung 2
LATE ENTRY 75. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Team James
Logan James
4
7.8)
2024-01-04
HippoVit sponsert Springpferdeprüfung Kl. M*
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
16
6.6)
2023-11-29
Springpferde L, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Logan James
6
2023-11-29
A* Springen, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Logan James
10
2023-11-29
A* Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Logan James
4
2023-11-29
A** Punktespringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Logan James
6
2023-11-26
L Springpferdeprüfung, Abteilung 2
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
5
2023-11-26
A* Stilspringen, Abteilung 6
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
9
2023-11-26
A** Stilspringen, Abteilung 1
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
9
2023-11-24
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
4
2023-11-24
Zeitspringen Kl. A*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
1
2023-11-24
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
6
6.8)
2023-11-20
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
5
6.8)
2023-11-20
Stilspringprüfung Kl.A**, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
14
Z:174.2s [4 F.])
2023-11-20
Springprüfung Kl.A*, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
11
2023-11-19
Springen Klasse A* - Gruppe 3
Spring zum Himmel
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
3
2023-11-19
Springen Klasse A** - Gruppe 1
Spring zum Himmel
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
7
Pkt:37/87.9s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
3
Pkt:44/79.8s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
2
7.8)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
1
2023-11-11
Springpferdeprüfung L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
15
2023-11-11
Zeitspringen A* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
10
2023-11-11
Punktespringen A** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
12
Pkt:11/56.8s)
2023-11-10
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
11
Z:139.7s [0 F.])
2023-11-10
Springprüfung Kl.A*, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
12
2023-11-06
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 3
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
24
2023-11-06
Springprüfung Klasse A**, Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
19
2023-11-06
Springpferdeprüfung L (5+6jährige), Abteilung 1
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
2
Pkt:44/72.8s)
2023-11-05
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
4
Pkt:40/83.2s)
2023-11-05
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
12
5.8)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
2
2023-10-31
Springprüfung Klasse A, Abteilung 5
Gruselspass an Halloween
Team James
Team James
Logan James
13
2023-10-25
Stilspringen Kl. A, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Logan James
1
2023-10-25
Zeitspringen Kl. A, Abteilung 5
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Logan James
9
2023-10-20
Springen A - Abteilung 10
NCC Kleines Springfest
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
14
2023-10-10
Springpferdeprüfung L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
14
2023-10-10
Zeitspringen A* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
2
F:0 [0+0]/63.1s)
2023-09-26
Stilspringen Klasse A*, Abteilung 1
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Team James
Logan James
12
F:4 [4+0]/76.6s)
2023-09-26
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 1
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Team James
Logan James
17
6.4)
2023-09-25
Stilspringen Klasse A, Abteilung 2
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Logan James
5
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse A*, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Logan James
3
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse A*, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Logan James
20
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse A**, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Logan James
16
2023-09-13
Springpferdeprüfung L 5+6jährige, Abteilung 3
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
11
2023-09-10
Springprüfung Klasse A, Abteilung 4
Late Entry Springturnier
Team James
Team James
Logan James
5
2023-09-09
Springen Kl. A, Abteilung 3
Jubiläumsturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
4
2023-09-07
A Springen, Abteilung 4
Back To The Future 2023
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
14
6.8)
2023-09-07
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
13
6.8)
2023-09-07
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
1
9.0)
2023-09-06
Springpferdeprüfung Kl.L
Meisterschaft der jungen Spring-und Dressurpferde Tag 3
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
4
7.6)
2023-09-04
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 3
Meisterschaft der jungen Spring-und Dressurpferde
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
12
2023-09-03
Springen Klasse A** - Gruppe 4
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
7
2023-09-03
Springen Klasse A* - Gruppe 4
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
7
2023-09-02
Springen A - Abteilung 3
NCC Spontanspringerfest
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
21
F:8 [8+0]/62.04s)
2023-09-02
Springprüfung Kl. A** gesponsert von Rockiva
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
21
6.0)
2023-08-28
Springpferdeprüfung Klasse L (5-7 Jahre), Abteilung 2
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
24
5.7)
2023-08-28
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 3
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Logan James
15
WN: 7.1)
2023-08-26
Kleines Finale 5jährige Springpferde
Vesländisches Bundeschampionat 2023 - Tag 4
Schlosspark Schalingen
Team James
Emma Haugen
34
WN: 7.25)
2023-08-23
Qualifikation 5jährige Springpferde
Vesländisches Bundeschampionat 2023 - Tag 1
Schlosspark Schalingen
Team James
Emma Haugen
4
7.4)
2023-08-22
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
5
7.5)
2023-08-22
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
15
2023-08-14
Springpferdeprüfung L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
13
2023-08-14
Zeitspringen A* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
1
2023-08-14
Punktespringen A** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
7
2023-08-13
Springprüfung Klasse A, Abteilung 5
Spontanes Springvergnügen
Team James
Team James
Logan James
19
2023-08-13
Hengstschau Springen WB
Spontanes Springvergnügen
Team James
Team James
Logan James
1
8.36
2023-08-13
Springpferdeprüfung Klasse L
12. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Pferdesportzentrum Brachstein
Team James
Emma Haugen
11
6.7)
2023-08-12
Springpferdeprfg. Kl. L, Abteilung 3
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
8
7.0)
2023-08-12
Stilspringprüfung Kl. A*, Abteilung 3
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
9
6.7)
2023-08-12
Stilspringprüfung Kl.L, Abteilung 2
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
19
Z:145.9s [4 F.])
2023-08-12
Springprüfung Kl. A**, Abteilung 1
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Logan James
3
2023-08-11
Stilspringen Klasse A - Abteilung 7
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Logan James
4
F:4 [4+0]/44.2s)
2023-08-09
Springen A*, Abteilung 2
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Team James
Logan James
1
F:0 [0+0]/44.5s)
2023-08-09
Springen A**, Abteilung 2
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Team James
Logan James
4
7.98
2023-08-06
Springpferdeprüfung Klasse L
9. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Reitstall Elwen
Team James
Logan James
9
2023-08-02
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 4
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
12
2023-08-02
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 4
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
3
F:4 [4+0]/42.5s)
2023-08-02
Springen A, Abteilung 2
Sommer, Sonne, Strand
Sporthorses Thompson
Team James
Logan James
9
F:4 [4+0]/65.9s)
2023-07-14
Springen Klasse A, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Springtag
Hofer Stables
Team James
Logan James
17
F:8 [8+0]/73.3s)
2023-07-14
Stilspringen Klasse A**, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Springtag
Hofer Stables
Team James
Logan James
4
2023-07-13
Springpferdeprüfung L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
13
2023-07-13
Zeitspringen A* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
9
2023-07-13
Punktespringen A** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
27
6.69
2023-07-09
Springpferdeprüfung Klasse L
7. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Gestüt Rheinau
Team James
Emma Haugen
9
2023-07-03
A Standardspringen, Abteilung 7
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
7
6.7)
2023-07-03
A Stilspringen, Abteilung 4
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
6
2023-07-03
A Zeitspringen, Abteilung 3
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
3
2023-07-02
A Standardspringen, Abteilung 9
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
4
8.1)
2023-07-02
A Stilspringen, Abteilung 9
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
6
2023-07-02
A Zeitspringen, Abteilung 7
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
12
2023-07-01
A Standardspringen, Abteilung 6
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
9
2023-07-01
A Zeitspringen, Abteilung 6
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Logan James
31
5.91
2023-06-18
Springpferdeprüfung Klasse L
6. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Sternhof
Team James
Emma Haugen
5
7.9)
2023-06-13
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
18
6.6)
2023-06-13
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
23
6.9)
2023-06-10
Springpferdeprüfung L, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Logan James
3
F:4 [4+0]/46.9s)
2023-06-10
Springprüfung Kl. A*, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Logan James
21
F:8 [4+4]/73.1s)
2023-06-10
Springprüfung Kl. A**, Abteilung 2
Springen pur
Akazienhof
Team James
Logan James
4
2023-06-09
Springtag-Hengstschau ab 3yo - Abteilung 3
NCC Superspontaner Springtag
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
2
2023-06-09
Springen A - Abteilung 5
NCC Superspontaner Springtag
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
2
2023-06-06
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 1
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Team James
Logan James
16
2023-06-06
Stilspringen Kl. A**, Abteilung 2
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Team James
Logan James
10
2023-06-04
Stilspringen Kl. A, Abteilung 2
Großes Dressur- und Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
14
2023-06-04
Zeitspringen Kl. A, Abteilung 3
Großes Dressur- und Springturnier
TS Ponyland
Team James
Logan James
12
7.39
2023-06-04
Springpferdeprüfung Klasse L
5. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Rising Sun Stables
Team James
Emma Haugen
13
2023-05-30
Springen A - Abteilung 2
3. FM Springturnier
Fahrstall Miracles
Team James
Logan James
2
2023-05-29
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 4
Spontanes Turniervergnügen
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
20
F:9 [0+9]/99.1s)
2023-05-27
Springprüfung m. steigenden Anforderungen Kl. A** - Ehrenpreis der Familie Stoben
Mai-Meeting
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
10
7.3)
2023-05-26
Woodaza Auenburg Preis mit Sonderehrenpreis für das beste Youngster-Pferd - Springpferdeprüfung Kl. L
Mai-Meeting
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
8
2023-05-24
Springpferdeprüfung Klasse L (von 5 bis 7 Jahre)
Leichter Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Logan James
17
2023-05-15
Springpferdeprüfung L (5 & 6jährige), Abteilung 3
Haffelsee Youngsters
Team James
Team James
Logan James
1
2023-05-14
Springpferdeprüfung L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
5
2023-05-14
Zeitspringen A* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
5
2023-05-14
Punktespringen A** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
32
5.7)
2023-05-11
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
13
6.9)
2023-05-11
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 5
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
29
5.75
2023-05-07
Springpferdeprüfung Klasse L
4. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Sportzentrum Redbird
Team James
Emma Haugen
14
F:4 [4+0]/80.1s)
2023-05-07
YOUNGSTER Springprüfung m. steigenden Anforderungen Kl. A** - gefördert von Organed
Fokus Jungpferde II
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
10
6.9)
2023-05-06
Preis der Ludwigsvereinsbank - Springpferdeprüfung Kl. L
Fokus Jungpferde II
Sportpferde Chúille
Team James
Logan James
28
6.93
2023-04-23
Springpferdeprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
DS Lindenhof
Team James
Logan James
8
6.7)
2023-04-21
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
29
6.4)
2023-04-21
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
18
2023-04-19
Springpferdeprüfung L - Abteilung 3
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
4
2023-04-19
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
12
2023-04-19
Punktespringen A** - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Logan James
25
6.66
2023-04-16
Springpferdeprüfung Klasse L
1. VesBuCha Qualifikationsturnier 2023
Ponyzucht Kleemann
Team James
Emma Haugen
6
2023-04-14
Springprüfung ohne Zeitwertung Kl. A**, Abteilung 5
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Logan James
9
5.6)
2023-04-11
Springbetonte Hengste ab 3 Jahren, Abteilung 2
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Logan James
8
7.3)
2023-04-11
Springpferde L, Abteilung 1
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Logan James
2
8.3)
2023-04-11
A* Stilspringen, Abteilung 7
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Logan James
1
Z:58.9s [0 F.])
2023-04-11
A** Fehler/Zeitspringen, Abteilung 2
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Logan James
5
2023-04-09
Hengst- und Wallachschau, Abteilung 1
Osterturnier - Tag 1
TS Ponyland
Team James
Logan James
7
2023-04-09
Springen Kl. A, Abteilung 2
Osterturnier - Tag 1
TS Ponyland
Team James
Logan James
6
2023-04-09
Stilspringprüfung Klasse A*, Abteilung 3
Ostersamstagsspringen
Die Haltergemeinschaft
Team James
Logan James
5
2023-04-09
Springpferdeprüfung Klasse L (5 und 6 Jahre)
Ostersamstagsspringen
Die Haltergemeinschaft
Team James
Logan James
18
2023-04-05
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
23
2023-04-05
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 4
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
20
2023-04-05
Springprüfung Klasse A**, Abteilung 1
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Logan James
1
9.3)
2023-03-23
Springpferdeprüfung Klasse L (5-6 Jahre), Abteilung 2
1. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Team James
Logan James
2
2023-03-22
Freispringen (ab 5 Jahre), Abteilung 1
Springtag
TS Ponyland
Team James
Logan James
13
2023-03-22
Stilspringen Kl. A*, Abteilung 3
Springtag
TS Ponyland
Team James
Logan James
3
2023-03-22
Glücksspringen Kl. A**, Abteilung 1
Springtag
TS Ponyland
Team James
Logan James
3
2023-03-18
Springen A - Abteilung 5
NCC Lasst uns spontan munter sein - Springedition
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
10
2023-03-18
Springen A** - Abteilung 4
NCC Lasst uns spontan munter sein - Springedition
Nereus Competition Corner
Team James
Logan James
1
2023-03-14
Springpferdeprüfung L (5+6jährige), Abteilung 1
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
19
2023-03-14
Springprüfung Klasse A, Abteilung 2
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Logan James
13
2023-03-12
Springen Klasse A* - Gruppe 2
Hoch hinaus
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
7
2023-03-12
Springen Klasse A** - Gruppe 7
Hoch hinaus
Turnierstall Zille
Team James
Logan James
31
6.3)
2023-03-09
Springpferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
29
6.4)
2023-03-09
Stilspringprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Logan James
9
2023-03-01
Springprüfung Klasse A, Abteilung 4
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Logan James
5
2023-03-01
Springpferdeprüfung L, Abteilung 4
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Logan James
Diese Seite wurde in 0.042 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.