Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Eponina
V-LN: 4527745 - V-ID: 163396
Trakehner Braune
(Ee/Aa)
Sto
Omfattande genetik: E/e A/a
171cm MNKH
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2017
Omfattande genetik
Sport
Springen S, Dressur L, Vielseitigkeit E
Ägarhistoria
Uppfödd av
Die Haltergemeinschaft
(HG-Team)
Ägs av
Gestüt Schwarze Perle
(Baronesse)
Ägdes av
1. Team James
(URL)
(peachnblue)
Wallow Fever
v-LN: 3616788
Brauner Trakehner
GNs Reliant
v-LN: 1056103
Rappe Trakehner
Komm Twist
v-LN: 5108795
Rappe Trakehner
GNs Rosenrot FR
v-LN: 4450459
Brauner Trakehner
Faible Fiona
v-LN: 6113973
Brauner Trakehner
Fly Away
v-LN: 5618323
Brauner Trakehner
Senorita Foxfire J
v-LN: 3932719
Brauner Trakehner
Enissa
v-LN: 375774
Brauner Trakehner
Forester
v-LN: 8640023
Fuchs Trakehner
Davignon
v-LN: 660026
Fuchs Trakehner
Fatima
v-LN: 1706693
Schimmel Trakehner
Rosaline
v-LN: 9377098
Brauner Trakehner
Milagro
v-LN: 6167681
Schimmel Trakehner
Rainbows N Roses VE
v-LN: 6232821
Braunschecke Trakehner
Avkomma i registret
Eponina har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Eponina har ingen mer information
Bedöm
Eponina was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 17.03.2024
Conformation:
8
Movement:
9
Rideability:
8
Type:
6
Overal Impression:
8
All in all
39
points
Priser
Eponina har ingen priser
Vinningar i registret
Eponina är inte registrerad på någon association
Eponina nått 318 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
7
2024-05-08
Springen Kl. M*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
9
2024-05-08
Springen Kl. M**, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
31
6.5)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
19
Z:88.5s [4 F.])
2024-04-29
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
4
2024-04-23
Springen Kl. M*, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
10
2024-04-23
Springen Kl. M**, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
14
2024-04-21
Zuchtbewertung ältere Stuten Trakehner
9. VPR Zuchttag
Horse Performance Center
Gestüt Schwarze Perle
Faye Stephens
15
2024-04-19
Eröffnungsspringen - Kl. M**, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
2
2024-04-19
Punktespringprüfung mit Joker Kl. M*, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
4
2024-04-19
Kombinationsspringen Kl. M**, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
1
2024-03-17
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 1
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
4
2024-03-17
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 4
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
15
2024-03-08
Springpferdeprüfung S
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
3
2024-03-08
Zeitspringen M* - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
10
2024-03-08
Glücksspringen M** - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
28
Z:154.4s [4 F.])
2024-03-04
Standardspringen Klasse M** (Fehler-Zeit), Abteilung 1
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Faye Stephens
11
2024-03-01
Springprüfung Klasse M, Abteilung 1
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Faye Stephens
1
2024-03-01
Springpferdeprüfung S
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Team James
Faye Stephens
13
2024-02-26
Springen Kl. M*, Abteilung 1
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
5
2024-02-26
Springen Kl. M**, Abteilung 2
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
13
2024-02-21
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 4
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
18
2024-02-21
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 6
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
2
2024-02-14
Stilspringen Kl. M*
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Team James
Faye Stephens
46
2024-02-14
Stilspringen Kl. M**
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Team James
Faye Stephens
1
2024-02-12
Springpferdeprüfung S
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
6
2024-02-12
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
16
2024-02-12
Glücksspringen M** - Abteilung 10
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
6
2024-02-05
Springpferdeprüfung S 7+8jährige, Abteilung 1
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Faye Stephens
5
2024-02-05
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Faye Stephens
11
2024-02-05
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 5
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Team James
Faye Stephens
22
2024-01-16
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
4
2024-01-16
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 3
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
2
2024-01-16
Springpferdeprüfung S
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
15
2024-01-15
Springpferdeprüfung S - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
12
2024-01-15
Zeitspringen M* - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
14
2024-01-15
Glücksspringen M** - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
20
2024-01-08
Zeitspringen Kl.M*, 3. Abt.
willkommen . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Team James
Faye Stephens
9
F:4 [4+0]/59.66s)
2024-01-04
Youngster-Zeitspringprüfung Kl. M* für 7-jährige
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Team James
Faye Stephens
13
6.1)
2023-11-29
Springpferde M*, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Nathan Romeo James
16
2023-11-29
L Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-11-29
L Punktespringen, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Nathan Romeo James
7
7.7)
2023-11-26
M Springpferdeprüfung, Abteilung 2
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-11-26
L* Standardspringen, Abteilung 12
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
1
2023-11-26
L** Punktespringen, Abteilung 11
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-11-24
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-11-24
Zwei-Phasen-Springen Kl. L, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-11-23
Springpferdeprüfung Klasse M* (von 5 bis 7 Jahre)
Mittlerer Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Nathan Romeo James
3
7.6)
2023-11-20
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
5
6.9)
2023-11-20
Stilspringprfg. Kl.L, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
8
Z:128.7s [4 F.])
2023-11-20
Springprüfung Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
9
2023-11-19
Springen Klasse L - Gruppe 1
Spring zum Himmel
Turnierstall Zille
Team James
Nathan Romeo James
8
F:4 [4+0]/63.76s)
2023-11-15
Light Tour "Ideohest" - Zeitspringprüfung Kl. L
Late Entry Kronhausen Spezial I
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
8
Z:123.9s [8 F.])
2023-11-13
Springprüfung Kl.L, Abteilung 6
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
4
7.2)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
11
2023-11-11
Springpferdeprüfung M - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
1
2023-11-11
Stilspringen L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-11-10
Springprüfung Kl.L, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
6
6.7)
2023-11-10
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
25
2023-11-06
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Nathan Romeo James
16
2023-11-06
Springpferdeprüfung M (6+7jährige)
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Nathan Romeo James
14
Z:174.2s [4 F.])
2023-11-05
Springprüfung Kl.L, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
12
6.5)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.M
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
25
2023-10-31
Springprüfung Klasse L, Abteilung 1
Gruselspass an Halloween
Team James
Team James
Nathan Romeo James
3
2023-10-25
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 2
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-10-20
Springen L - Abteilung 10
NCC Kleines Springfest
Nereus Competition Corner
Team James
Nathan Romeo James
1
9.1)
2023-10-15
Finale Trakehner Springpferdechampionat
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Team James
Nathan Romeo James
5
7.3)
2023-10-14
Trakehner Stutenchampionesse Vorrunde, Abteilung 3
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Team James
Nathan Romeo James
9
7.0)
2023-10-14
Qualifikation Trakehner Springpferdechampionat
5. Vesländisches Trakehnerchampionat
Sternhof
Team James
Nathan Romeo James
13
2023-10-10
Springpferdeprüfung M - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
9
2023-10-10
Stilspringen L - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
19
F:8 [8+0]/71.8s)
2023-09-26
Springprüfung Klasse L, Abteilung 2
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Team James
Nathan Romeo James
12
6.8)
2023-09-25
Stilspringen Klasse L*, Abteilung 2
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
14
6.7)
2023-09-25
Stilspringen Klasse L**
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
15
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse L, Abteilung 5
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Team James
Nathan Romeo James
21
2023-09-13
Springpferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
19
2023-09-10
Springprüfung Klasse L, Abteilung 1
Late Entry Springturnier
Team James
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-09-09
Springen Kl. L, Abteilung 4
Jubiläumsturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
11
2023-09-07
L Springen, Abteilung 6
Back To The Future 2023
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
11
7.0)
2023-09-07
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
6
7.4)
2023-09-07
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 4
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
27
5.9)
2023-09-04
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 1
Meisterschaft der jungen Spring-und Dressurpferde
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-09-03
Springen Klasse L - Gruppe 4
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Team James
Nathan Romeo James
37
Pkt:7/68.8s)
2023-09-03
Punktespringprüfung Kl. L präsentiert von ever infinite
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-09-02
Springen L - Abteilung 3
NCC Spontanspringerfest
Nereus Competition Corner
Team James
Nathan Romeo James
15
F:4 [4+0]/66.37s)
2023-09-02
Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. L m. Geländehindernissen
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
19
6.6)
2023-08-31
Springpferdeprüfung Kl. M präsentiert von "Equidolin"
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
19
7.0)
2023-08-28
Springpferdeprüfung Klasse M* (5-7 Jahre), Abteilung 1
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Nathan Romeo James
36
Z:118.4s [8 F.])
2023-08-28
2-Phasen-Springen Klasse L
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Nathan Romeo James
14
6.9)
2023-08-22
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
2
8.3)
2023-08-22
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
10
2023-08-14
Springpferdeprüfung M - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-08-14
Stilspringen L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-08-13
Springprüfung Klasse L, Abteilung 2
Spontanes Springvergnügen
Team James
Team James
Nathan Romeo James
8
Z:114.9s [4 F.])
2023-08-12
Springprfg. Kl. L, Abteilung 2
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
2
Z:94.2s [4 F.])
2023-08-12
Springprüfung Kl. L, Abteilung 2
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
1
8.3)
2023-08-12
Springpferdeprüfung Kl.M*, Abteilung 2
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-08-11
Stilspringen Klasse L* - Abteilung 4
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
9
2023-08-11
Stilspringen Klasse L** - Abteilung 1
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
2
F:0 [0+0]/58.6s)
2023-08-09
Springen L, Abteilung 2
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-08-02
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-08-02
Punktespringen Kl. L, Abteilung 4
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
15
F:15 [4+11]/111.4s)
2023-08-02
Springen L, Abteilung 6
Sommer, Sonne, Strand
Sporthorses Thompson
Team James
Nathan Romeo James
11
F:4 [4+0]/71.4s)
2023-07-14
Springen Klasse L, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Springtag
Hofer Stables
Team James
Nathan Romeo James
17
2023-07-13
Springpferdeprüfung M
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-07-13
Stilspringen L - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
10
2023-07-03
L Standardspringen, Abteilung 1
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
7
7.2)
2023-07-03
L Stilspringen, Abteilung 1
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
3
2023-07-03
L Zeitspringen, Abteilung 15
Kleines Springspektakel III
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-07-02
L Standardspringen, Abteilung 12
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
2
8.9)
2023-07-02
L Stilspringen, Abteilung 4
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-07-02
L Zeitspringen, Abteilung 5
Kleines Springspektakel II
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
11
2023-07-01
L Standardspringen, Abteilung 12
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
6
6.7)
2023-07-01
L Stilspringen, Abteilung 10
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
1
2023-07-01
L Zeitspringen, Abteilung 9
Kleines Springspektakel
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-06-19
Springprüfung Klasse A
1. Johannsener Trakehnerfest
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
3
2023-06-19
Springprüfung Klasse L
1. Johannsener Trakehnerfest
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-06-19
Schau für Springstuten ab 3 Jahre
1. Johannsener Trakehnerfest
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
12
6.4)
2023-06-13
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
20
6.6)
2023-06-13
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
8
7.3)
2023-06-10
Springpferdeprüfung M, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
21
F:7 [4+3]/80.2s)
2023-06-10
Springprüfung Kl. L, Abteilung 2
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
8
2023-06-09
Springen L - Abteilung 4
NCC Superspontaner Springtag
Nereus Competition Corner
Team James
Nathan Romeo James
13
2023-06-06
Stilspringen Kl. L, Abteilung 2
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-06-04
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Großes Dressur- und Springturnier
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
3
2023-05-30
Springen L - Abteilung 5
3. FM Springturnier
Fahrstall Miracles
Team James
Nathan Romeo James
12
2023-05-29
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Spontanes Turniervergnügen
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
1
8.9)
2023-05-25
"Spedid" Springpferdeprüfung Kl. M
Mai-Meeting
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-05-24
L- Springen, Abteilung 1
Leichter Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Nathan Romeo James
13
2023-05-24
L- Zeitspringen
Leichter Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-05-24
L- Stilspringen, Abteilung 2
Leichter Turniertag
Turnierstall Summerland
Team James
Nathan Romeo James
19
2023-05-15
Springpferdeprüfung M (6 & 7jährige)
Haffelsee Youngsters
Team James
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-05-14
Springpferdeprüfung M - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
17
2023-05-14
Stilspringen L - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
23
6.1)
2023-05-11
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
27
6.5)
2023-05-11
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 5
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
2
8.2)
2023-05-07
Meyers GmbH YOUNGSTER-NACHWUCHSPREIS - Springpferdeprüfung Kl. M
Fokus Jungpferde II
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
19
6.5)
2023-05-07
YOUNGSTER Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. L gesponsert von PERRE
Fokus Jungpferde II
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
7
7.0)
2023-04-21
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
17
6.7)
2023-04-21
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
22
2023-04-19
Springpferdeprüfung M - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-04-19
Stilspringen L - Abteilung 1
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
18
2023-04-14
Springprüfung nach Fehlern und Zeit Kl. L, Abteilung 5
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-04-14
Speed-Derby-Springen Kl. L, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
2
2023-04-14
"Jagd" um Punkte Springprüfung Kl. L, Abteilung 4
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
17
2023-04-14
Springprüfung Kl. A**/L/M*, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2023
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
11
7.0)
2023-04-11
Springpferde M*, Abteilung 4
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Nathan Romeo James
9
Pkt:35/59.5s)
2023-04-11
L Punktespringen, Abteilung 4
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Nathan Romeo James
17
6.4)
2023-04-11
L Stilspringen, Abteilung 4
Cederberg Showjumpig Day
Reitschule Cederberg
Team James
Nathan Romeo James
9
2023-04-09
Springen Kl. L, Abteilung 3
Osterturnier - Tag 1
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
16
2023-04-09
Springprüfung Kl. L, Abteilung 1
Ostersamstagsspringen
Die Haltergemeinschaft
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-04-05
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 4
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-04-05
Springprüfung Klasse L, Abteilung 5
Aprilspringen am Haffelsee
Team James
Team James
Nathan Romeo James
13
Pkt:36/79.3s)
2023-03-23
Jokerspringen Klasse L, Abteilung 1
1. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-03-22
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 1
Springtag
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
9
2023-03-22
Punktespringen Kl. L, Abteilung 5
Springtag
TS Ponyland
Team James
Nathan Romeo James
10
2023-03-18
Springen L - Abteilung 4
NCC Lasst uns spontan munter sein - Springedition
Nereus Competition Corner
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-03-14
Springpferdeprüfung M (6+7jährige)
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
23
2023-03-14
Springprüfung Klasse L, Abteilung 2
Season Opening - Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
3
2023-03-12
Springen Klasse L - Gruppe 3
Hoch hinaus
Turnierstall Zille
Team James
Nathan Romeo James
7
7.5)
2023-03-09
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
5
7.6)
2023-03-09
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Nathan Romeo James
7
2023-03-01
Springprüfung Klasse L, Abteilung 5
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-03-01
Springpferdeprüfung M, Abteilung 2
Kailuas Late Entry - Event
Kailua Events
Team James
Nathan Romeo James
10
2023-02-20
Springpferdeprüfung M - Abteilung 1
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
10
2023-02-20
Stilspringen L - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Nathan Romeo James
11
6.7)
2023-02-18
Stil-Springprüfung Kl. L - 1. Abteilung
Auenburger Hallenturnier
Sportpferde Chúille
Team James
Nathan Romeo James
21
2023-02-14
Springprüfung Klasse L, Abteilung 7
Valentinsspringen
Team James
Team James
Nathan Romeo James
6
2023-02-14
Springpferdeprüfung Klasse M, Abteilung 2
Valentinsspringen
Team James
Team James
Nathan Romeo James
19
2023-02-12
Springprüfung Klasse L
Johannsener Hofturnier
Gestüt Johannsen
Team James
Nathan Romeo James
15
7.3)
2023-02-02
Springpferdeprüfung M, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
21
F:5 [4+1]/70.4s)
2023-02-02
Springprüfung Kl. L, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
1
F:0 [0+0]/55.7s)
2023-02-02
Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. L - Phase 1, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
5
F:4 [4+0]/62.1s)
2023-02-02
Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. L - Phase 2, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Team James
Nathan Romeo James
33
2023-01-18
Springen L, Abteilung 2
Sandefelder Winterspringen
DS Lindenhof
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-01-14
Standardspringprüfung Klasse L, Abteilung 3
Tag der offenen Hoftür
Team James
Team James
Nathan Romeo James
6
7.60)
2023-01-13
Punktespringen L, Abteilung 3
Late Entry Winterklassiker
DS Lindenhof
Team James
Nathan Romeo James
5
2023-01-13
Springen L - Abteilung 5
NCC Warm Up Turnier - Springen
Nereus Competition Corner
Team James
Nathan Romeo James
11
F:12 [12+0]/65.9s)
2023-01-08
L Springen, Abteilung 8
Spontanturnier
Reitschule Cederberg
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-01-03
L Springen, Abteilung 6
Back to the Future II
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
4
2023-01-02
L Springen, Abteilung 7
Back to the Future
Turnierstall Kleemann
Team James
Nathan Romeo James
Diese Seite wurde in 0.05 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.