Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Randver
V-LN: 3717879 - V-ID: 97836
Vesländer Brauner
Hingst
Omfattande genetik: E/e A/a
169cm MNKH
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 30.03.2014
Omfattande genetik
Ägarhistoria
Ägs av
Gut Leprechaun
(Merle)
Ägdes av
1. Sportpferde Buchenmühle
(URL)
(Melli)
Red Romeo
Brauner Vesländer
Rikan
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Presumida
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Kelly Green
Fuchs Vesländer
Kito
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Shalona
privates Zuchtpferd
privates Zuchtpferd
Avkomma i registret
Randver har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Randver har ingen mer information
Bedöm
Randver hasn't qualified for evaluation yet.
Priser
Randver har ingen priser
Vinningar i registret
Randver är inte registrerad på någon association
Randver nått 96 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
14
7.2)
2023-09-09
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Dressur
5. Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
80
F:14 [8+6]/101.2s)
2023-09-09
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Springen
5. Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
110
F:102 [20+82]/11:28)
2023-09-09
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Gelände
5. Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
108
FS: 158 : D: 42 [14.] | J: 14 [80.] | XC: 102 [110.])
2023-09-09
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung
5. Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
17
6.3)
2021-12-06
Vielseitigkeit Klasse L - Dressur, Abteilung 2
Nikolaus Hallenvielseitigkeit
Rising Sun Stables
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
20
F:18 [16+2]/97.9s)
2021-12-06
Vielseitigkeit Klasse L - Springen, Abteilung 2
Nikolaus Hallenvielseitigkeit
Rising Sun Stables
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
21
F:30 [20+10]/03:59)
2021-12-06
Vielseitigkeit Klasse L - Gelände, Abteilung 2
Nikolaus Hallenvielseitigkeit
Rising Sun Stables
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
23
FS: 103.5 : D: 55.5 [17.] | J: 18 [20.] | XC: 30 [21.])
2021-12-06
Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Nikolaus Hallenvielseitigkeit
Rising Sun Stables
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
52
6.4)
2021-09-29
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Dressur
Herbstcup II
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
49
F:12 [12+0]/76.7s)
2021-09-29
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Springen
Herbstcup II
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
29
F:6 [0+6]/08:18)
2021-09-29
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Gelände
Herbstcup II
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
23
FS: 72 : D: 54 [52.] | J: 12 [49.] | XC: 6 [29.])
2021-09-29
MEDIUM TOUR HERBSTCUP Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung
Herbstcup II
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
31
66.13%)
2021-09-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#06/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
42
F:34.8 [20+14.8]/08:28)
2021-09-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#06/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
37
F:8 [8+0]/81.8s)
2021-09-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#06/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
44
FS: 76.7 : D: 33.9 [31.] | XC: 34.8 [42.] | J: 8 [37.])
2021-09-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#06/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
13
70.88%)
2021-08-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#05/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
36
F:21.2 [20+1.2]/07:54)
2021-08-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#05/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
11
F:4 [4+0]/80.3s)
2021-08-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#05/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
23
FS: 54.3 : D: 29.1 [13.] | XC: 21.2 [36.] | J: 4 [11.])
2021-08-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#05/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
11
71.71%)
2021-07-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#04/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
33
F:22 [20+2]/07:56)
2021-07-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#04/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
5
F:0 [0+0]/90.0s)
2021-07-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#04/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
17
FS: 50.3 : D: 28.3 [11.] | XC: 22 [33.] | J: 0 [5.])
2021-07-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#04/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
4
76.24%)
2021-06-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#03/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
21
F:3.2 [0+3.2]/07:59)
2021-06-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#03/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
el.
2021-06-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#03/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
el.
FS: elim. : D: 23.8 [4.] | XC: 3.2 [21.] | J: -)
2021-06-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (Kl.L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#03/21
Eventzentrum Zahr
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
34
D: 38.8 Pens. | SJ: 17.2 Pens. | XC: 8.4 Pens. | FS: 64.4 Pens.
2020-10-06
Vielseitigkeit CCI2*-S
Pemberley Horse Trials IV
Pemberley Events
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
38
6.7
2020-09-21
CUP-PRÜFUNG Vielseitigkeit Klasse L - Dressur
Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
9
F:4 [4
2020-09-21
CUP-PRÜFUNG Vielseitigkeit Klasse L - Springen
Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
30
F:7.6 [0
2020-09-21
CUP-PRÜFUNG Vielseitigkeit Klasse L - Gelände
Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
14
FS: 61.1 : D: 49.5 [38.] | J: 4 [9.] | XC: 7.6 [30.]
2020-09-21
CUP-PRÜFUNG Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung
Herbstcup I
Turnierstall Keltie Strudwick
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
2
2020-09-20
VS Klasse L - Gruppe 3
Vielseitig im September
Turnierstall Zille
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
49
6.2
2020-09-19
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur
Haffelsee Eventing Show
Team James
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
55
F:20 [16
2020-09-19
Vielseitigkeit Kl. L - Springen
Haffelsee Eventing Show
Team James
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
41
F:26.8 [0
2020-09-19
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände
Haffelsee Eventing Show
Team James
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
47
FS: 103.8 : D: 57 [49.] | J: 20 [55.] | XC: 26.8 [41.]
2020-09-19
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung
Haffelsee Eventing Show
Team James
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
7
2020-08-01
VSJ CUP Springprüfung Klasse L
Vesland Jugend Cup - Tag 3
Almkirchen Turniergelände
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
5
2020-07-31
VSJ QUALI Springprüfung Klasse L - Abteilung 2
Vesland Jugend Cup - Tag 2
Almkirchen Turniergelände
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
19
2020-07-30
VSJ QUALI Dressur Klasse L* Kandare
Vesland Jugend Cup - Tag 1
Almkirchen Turniergelände
Gut Leprechaun
Nicole Wagner
7
2019-12-16
Indoor-Gelände L - Abteilung 2
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
19
2019-12-11
Stilspringen L - Abteilung 2
Insel-Springen
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
13
2019-12-10
Jungpferde Geländeprüfung Klasse L
10. Young Horse Day
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
4
2019-12-06
Geländepferdeprüfung der Klasse L - Finale
Vesländische Meisterschaften 2019
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
8
2019-12-05
Geländepferdeprüfung der Klasse L
Vesländische Meisterschaften 2019
Sportzentrum Redbird
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
22
2019-11-28
Springen Klasse L - Abteilung 2
Springkampf
Reitverein Hufeisenglück
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
5
6.6
2019-10-31
Vielseitigkeitsprüfung Klasse L - Dressur
Warmblutrassen-VS-Championat // Vesländer
Rising Sun Stables
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
4
116.6s
2019-10-31
Vielseitigkeitsprüfung Klasse L - Springen
Warmblutrassen-VS-Championat // Vesländer
Rising Sun Stables
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
10
3.66min
2019-10-31
Vielseitigkeitsprüfung Klasse L - Geländespringen
Warmblutrassen-VS-Championat // Vesländer
Rising Sun Stables
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
6
2019-10-31
Vielseitigkeitsprüfung Klasse L - Gesamtwertung
Warmblutrassen-VS-Championat // Vesländer
Rising Sun Stables
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
6
2019-10-17
Vielseitigkeit L (Abteilung 3)
Vielseitigkeitstag
Green Oak Stables
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
29
2019-10-07
Springpferdeprüfung Klasse L (5-7jährige)
Springen bis der Arzt kommt
Turnierstall Annebell Blomqvist
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
16
5.40
2019-09-10
Geländepferdeprüfung Klasse M (6-8 Jahre)
7. Young Horse Day
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
18
6.05
2019-08-18
Geländepferdeprüfung L
1. Evangelista Geländetag II
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
7
25.75
2019-08-18
Kombiprüfung L
1. Evangelista Geländetag II
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
8
6.17
2019-08-17
Springpferdeprüfung L
1. Evangelista Geländetag I
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
1
7.48
2019-08-17
Dressurpferdeprüfung L
1. Evangelista Geländetag I
Sternhof
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
2
7.06
2019-08-10
Geländepferdeprüfung Klasse L
8. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
2
7.06
2019-08-03
Geländepferdeprüfung Klasse L
7. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
9
6.46
2019-07-20
Geländepferdeprüfung Klasse L
6. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
3
6.87
2019-07-10
Geländepferdeprüfung Klasse L (5-7 Jahre), 1. Abteilung
5. Young Horse Day
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
5
7.11
2019-07-06
Geländepferdeprüfung Klasse L
5. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
8
2019-07-04
l Dressurpferdeprüfung L - Abteilung 1
Strand-Dressur
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
7
2019-06-26
Geländepferdeprüfung Klasse A (4- und 5-jährige Pferde und Ponys mit VS-Ausbildung Klasse A), 3. Abteilung
3. Sievers Youngstertag Springen & Vielseitigkeit
Hof Sievers
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
3
2019-06-25
Dressurpferdeprüfung Klasse L (5- und 6-jährige Pferde und Ponys), 4. Abteilung
3. Sievers Youngstertag Dressur
Hof Sievers
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
13
6.07
2019-06-15
Geländepferdeprüfung Klasse L
4. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
7
7.2
2019-06-10
Geländepferde L ( 5 - 7 Jährig )
The Royal Wood Eventing Days
Golden Forest Sporthorses
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
4
2019-06-06
Vielseitigkeitsprüfung CCI2*-S (kurze Vielseitigkeit L) - Dressur
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
23
2019-06-06
Vielseitigkeitsprüfung CCI2*-S (kurze Vielseitigkeit L) - Springen
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
41
2019-06-06
Vielseitigkeitsprüfung CCI2*-S (kurze Vielseitigkeit L) - Gelände
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
22
2019-06-06
Vielseitigkeitsprüfung CCI2*-S (kurze Vielseitigkeit L) - Gesamtwertung
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
7
7.34
2019-06-01
Geländepferdeprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
4
2019-05-24
Vielseitigkeit A/L - Dressur
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
7
2019-05-24
Vielseitigkeit A/L - Springen
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
14
2019-05-24
Vielseitigkeit A/L - Gelände
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
8
2019-05-24
Vielseitigkeit A/L - Gesamtwertung
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
13
6.20
2019-05-04
Geländepferdeprüfung Klasse L
2. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
27
6.1
2019-05-01
Geländepferde A** ( 4 - 6 Jährig )
The Royal Maddox Eventing Day
Applewood Field Eventing Team
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
12
2019-04-24
l Indoor-Gelände A/L
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
14
5.60
2019-04-20
Geländepferdeprüfung Klasse L
1. VesBuCha Qualifikationsturnier
VRH-Treff
Sportpferde Buchenmühle
Tamara Reuter
11
6.7
2019-04-05
Vielseitigkeitspferdeprüfung Klasse A - Dressur
25. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
9
2019-04-05
Vielseitigkeitspferdeprüfung Klasse A - Springen
25. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
19
2019-04-05
Vielseitigkeitspferdeprüfung Klasse A - Geländespringen
25. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
12
2019-04-05
Vielseitigkeitspferdeprüfung Klasse A - Gesamtwertung
25. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
12
6.3
2019-04-01
Geländepferde L ( 5 - 7 Jährig )
Bartlett and Bartlett Eventing Day
Golden Forest Sporthorses
Sportpferde Buchenmühle
Jasper Benson
Diese Seite wurde in 0.038 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.