Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
NRC
Like Velvet
V-LN: 3452019 - V-ID: 49043
Hannoveraner Rappe
(E/e a/a)
Sto
Omfattande genetik: E/e a/a
173cm MNKH
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 24.03.2019
Omfattande genetik
Sport
Eventing
Ägarhistoria
Uppfödd av
Nereus Riding Center
(Nessa)
Ägs av
Team James
(peachnblue)
Ägdes av
1. Nereus Riding Center
(URL)
(Nessa)
NRC Lanxios
v-LN: 7893722
Brauner Hannoveraner
Greves Linux PG
v-LN: 3744114
Brauner Hannoveraner
Greves Ligoretto RGE
v-LN: 1418244
Fuchs Hannoveraner
Greves Pandora DC
v-LN: 5668455
Dunkelbrauner Hannoveraner
ML Zahara xx
v-LN: 1180009
Dunkelbrauner englisches Vollblut
D´Accord xx
v-LN: 995040
Rappe englisches Vollblut
Zauberwelt xx
v-LN: 8179350
Brauner englisches Vollblut
NRC Black Swan
v-LN: 9433717
Rappe Hannoveraner
Black Velvet
v-LN: 1338061
Rappe Hannoveraner
Landadel
v-LN: 5789190
Rappe Hannoveraner
Be Mine
v-LN: 5456280
Dunkelbrauner Hannoveraner
GNs Gwynnifar
v-LN: 4977191
Brauner Englisches Vollblut
Imperio
v-LN: 4004641
Bay Thoroughbred
Gwyneth xx
v-LN: 9012133
Brauner englisches Vollblut
Avkomma i registret
Like Velvet har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Like Velvet har ingen mer information
Bedöm
NRC Like Velvet was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 25.10.2023
Conformation:
5
Movement:
9
Rideability:
8
Type:
6
Overal Impression:
7
All in all
35
points
Priser
Like Velvet har ingen priser
Vinningar i registret
Like Velvet är inte registrerad på någon association
Like Velvet nått 474 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
3
2024-06-30
VS Klasse A - Gruppe 2
Sommer Vielseitigkeit
Turnierstall Zille
Team James
Breanna James
4
71.08%)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
13
F:55.2 [20+35.2]/06:19)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
F:4 [4+0]/85.8s)
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
13
FS: 88.1 : D: 28.9 [4.] | XC: 55.2 [13.] | J: 4 [6.])
2024-06-26
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
4
75.23%)
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Dressur, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
9
F:16.8 [0+16.8]/05:33)
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Gelände, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
8
F:8 [8+0]/86.1s)
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Springen, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
7
FS: 49.6 : D: 24.8 [4.] | XC: 16.8 [9.] | J: 8 [8.])
2024-06-24
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 1
Fetzen am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
11
2024-06-11
Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeitsturnier
TS Ponyland
Team James
Breanna James
19
2024-06-11
Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeitsturnier
TS Ponyland
Team James
Breanna James
1
2024-06-11
Vielseitigkeit Kl. A - Geländespringen, Abteilung 2
Vielseitigkeitsturnier
TS Ponyland
Team James
Breanna James
10
2024-06-11
Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeitsturnier
TS Ponyland
Team James
Breanna James
1
80.49%)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
1
F:0 [0+0]/04:50)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
4
F:4 [4+0]/88.9s)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
1
FS: 23.5 : D: 19.5 [1.] | XC: 0 [1.] | J: 4 [4.])
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
23
58.81%)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Dressur, Abteilung 4
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
23
F:70 [20+50]/06:56)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Gelände, Abteilung 4
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
13
F:4 [4+0]/93.5s)
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Springen, Abteilung 4
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
23
FS: 115.2 : D: 41.2 [23.] | XC: 70 [23.] | J: 4 [13.])
2024-05-13
Vielseitigkeit CCI1-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 4
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
25
5.8)
2024-05-04
Vielseitigkeit Klasse A - Dressur, Abteilung 3
Couture Eventing Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
3
F:4 [4+0]/73.8s)
2024-05-04
Vielseitigkeit Klasse A - Springen, Abteilung 3
Couture Eventing Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
el.
2024-05-04
Vielseitigkeit Klasse A - Gelände, Abteilung 3
Couture Eventing Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
el.
FS: elim. : D: 63 [25.] | J: 4 [3.] | XC: -)
2024-05-04
Vielseitigkeit Klasse A - Gesamtwertung, Abteilung 3
Couture Eventing Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
3
7.0)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse A - Dressur, Abteilung 2
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
18
F:9 [4+5]/100.5s)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse A - Springen, Abteilung 2
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
33
F:64.8 [60+4.8]/05:24)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse A - Gelände, Abteilung 2
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
28
FS: 118.8 : D: 45 [3.] | J: 9 [18.] | XC: 64.8 [33.])
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Breanna James
6
67.36%)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
14
F:48.8 [40+8.8]/05:13)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
13
F:10.4 [4+6.4]/111.8s)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
14
FS: 91.8 : D: 32.6 [6.] | XC: 48.8 [14.] | J: 10.4 [13.])
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
15
6.1)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
2
F:0 [0+0]/89.5s)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
7
F:4.8 [0+4.8]/05:24)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
5
FS: 63.3 : D: 58.5 [15.] | J: 0 [2.] | XC: 4.8 [7.])
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
1
2024-04-07
VS Klasse A - Gruppe 1
Vielseitig in den Frühling
Turnierstall Zille
Team James
Breanna James
1
8.7)
2024-04-06
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Level Up
Hofer Stables
Team James
Breanna James
3
2024-04-04
Geländespringen Kl. A, Abteilung 1
Geländespringen
TS Ponyland
Team James
Breanna James
11
6.6)
2024-04-04
Vielseitigkeit A - Dressur, Abteilung 3
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Team James
Breanna James
13
F:8 [8+0]/84.1s)
2024-04-04
Vielseitigkeit A - Springen, Abteilung 3
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Team James
Breanna James
25
F:24.8 [20+4.8]/05:24)
2024-04-04
Vielseitigkeit A - Gelände, Abteilung 3
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Team James
Breanna James
15
FS: 83.8 : D: 51 [11.] | J: 8 [13.] | XC: 24.8 [25.])
2024-04-04
Vielseitigkeit A - Gesamtwertung, Abteilung 3
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Team James
Breanna James
13
59.78%)
2024-03-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
7
F:20 [20+0]/04:51)
2024-03-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
10
F:11.2 [8+3.2]/103.3s)
2024-03-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
FS: 71.4 : D: 40.2 [13.] | XC: 20 [7.] | J: 11.2 [10.])
2024-03-17
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
11
6.5)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 1
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
20
F:22 [16+6]/101.9s)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 1
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
7
F:5.6 [0+5.6]/05:26)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 1
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
10
FS: 80.1 : D: 52.5 [11.] | J: 22 [20.] | XC: 5.6 [7.])
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 1
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
9
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Team James
Breanna James
6
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Team James
Breanna James
1
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Team James
Breanna James
1
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Team James
Breanna James
10
66.51%)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
5
F:20.4 [20+0.4]/04:52)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
F:8 [8+0]/88.5s)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
FS: 61.9 : D: 33.5 [10.] | XC: 20.4 [5.] | J: 8 [6.])
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
14
2024-02-14
A- Gelände
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Team James
Breanna James
12
6.4)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Team James
Breanna James
2
F:0 [0+0]/86.2s)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Team James
Breanna James
19
F:55.2 [0+55.2]/07:30)
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Team James
Breanna James
18
FS: 109.2 : D: 54 [12.] | J: 0 [2.] | XC: 55.2 [19.])
2024-02-06
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Team James
Breanna James
8
2024-01-24
Geländespringen Kl. A, Abteilung 5
Indoor-Geländespringen
TS Ponyland
Team James
Breanna James
5
2024-01-21
VS Klasse A - Gruppe 8
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Team James
Breanna James
2
75.20%)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
7
F:18 [0+18]/05:36)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
F:4.8 [0+4.8]/107.3s)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
4
FS: 47.6 : D: 24.8 [2.] | XC: 18 [7.] | J: 4.8 [6.])
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
12
6.5)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
9
F:5 [4+1]/96.6s)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
2
F:0 [0+0]/04:40)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
3
FS: 57.5 : D: 52.5 [12.] | J: 5 [9.] | XC: 0 [2.])
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
9
7.0)
2024-01-05
Geländepferdeprüfung Klasse L (5+6 Jährig)
LATE ENTRY 75. Joisser Youngster
Aufzuchtshof Joisser
Team James
Breanna James
12
6.7)
2024-01-04
Indoor-Stilgeländeritt Kl. A*
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Team James
Breanna James
3
7.0)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
10
F:8 [8+0]/84.6s)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
11
F:6.4 [0+6.4]/03:50)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
6
FS: 59.4 : D: 45 [3.] | J: 8 [10.] | XC: 6.4 [11.])
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
8
6.5)
2023-11-07
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
10
F:13 [8+5]/100.2s)
2023-11-07
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
5
F:6.8 [0+6.8]/03:51)
2023-11-07
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
FS: 72.3 : D: 52.5 [8.] | J: 13 [10.] | XC: 6.8 [5.])
2023-11-07
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
14
6.4)
2023-11-06
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
17
F:42 [24+18]/113.6s)
2023-11-06
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
11
F:23.2 [0+23.2]/04:32)
2023-11-06
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
17
FS: 119.2 : D: 54 [14.] | J: 42 [17.] | XC: 23.2 [11.])
2023-11-06
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
2
2023-10-31
Kostümschau für Stuten, Abteilung 2
Gruselspass an Halloween
Team James
Team James
Breanna James
10
6.6)
2023-10-25
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Eventing @ Johannsen
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
10
F:4 [4+0]/94.5s)
2023-10-25
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Eventing @ Johannsen
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
3
F:0 [0+0]/03:27)
2023-10-25
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Eventing @ Johannsen
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
4
FS: 55 : D: 51 [10.] | J: 4 [10.] | XC: 0 [3.])
2023-10-25
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Eventing @ Johannsen
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
7
2023-10-21
Geländespringen E - Abteilung 5
NCC Kleines Geländefest
Nereus Competition Corner
Team James
Breanna James
9
6.6)
2023-10-17
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
7
F:8 [8+0]/92.4s)
2023-10-17
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
3
F:4.8 [0+4.8]/03:46)
2023-10-17
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
4
FS: 63.8 : D: 51 [9.] | J: 8 [7.] | XC: 4.8 [3.])
2023-10-17
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Team James
Breanna James
6
6.8)
2023-10-16
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
19
F:27 [8+19]/114.3s)
2023-10-16
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
17
F:60.4 [40+20.4]/04:25)
2023-10-16
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
19
FS: 135.4 : D: 48 [6.] | J: 27 [19.] | XC: 60.4 [17.])
2023-10-16
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
7
6.5)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
16
F:25 [12+13]/108.1s)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
9
F:23.6 [20+3.6]/03:43)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
13
FS: 101.1 : D: 52.5 [7.] | J: 25 [16.] | XC: 23.6 [9.])
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Team James
Breanna James
18
F:29.2 [20+9.2]/05:14)
2023-09-24
Vielseitigkeitsprüfung Klasse E - Gelände, Abteilung 2
Vesländische Meisterschaften 2023
Schlosspark Schalingen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
FS: 75.4 : D: 42.2 [29.] | J: 4 [15.] | XC: 29.2 [18.])
2023-09-24
Vielseitigkeitsprüfung Klasse E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vesländische Meisterschaften 2023
Schlosspark Schalingen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
F:4 [0+4]/106.0s)
2023-09-23
Vielseitigkeitsprüfung Klasse E - Teilprüfung Springen - Abteilung 2
Vesländische Meisterschaften 2023
Schlosspark Schalingen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
29
57.84%)
2023-09-21
Vielseitigkeitsprüfung Klasse E - Dressur, Abteilung 2
Vesländische Meisterschaften 2023
Schlosspark Schalingen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
24
6.6)
2023-09-20
Geländepferdeprüfung der Klasse A, Abteilung 2
Vesländische Meisterschaften 2023
Schlosspark Schalingen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
2023-09-14
Stilgeländeritt Klasse E
Vielseitig unterwegs am Haffelsee
Team James
Team James
Breanna James
5
2023-09-13
Geländepferdeprüfung A 4+5jährige, Abteilung 3
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Team James
Breanna James
9
2023-09-13
Geländepferdeprüfung A 4+5jährige, Abteilung 3
Die jungen Wilden
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2023-09-09
Geländespringen Kl. E, Abteilung 2
Jubiläumsturnier
TS Ponyland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
2023-08-31
Vielseitigkeit E - Abteilung 3
4. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
2023-08-24
Geländespringen Kl. E, Abteilung 3
Geländespringen
TS Ponyland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
6.3)
2023-08-22
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:18 [4+14]/110.0s)
2023-08-22
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:36.8 [20+16.8]/04:16)
2023-08-22
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
FS: 110.3 : D: 55.5 [10.] | J: 18 [12.] | XC: 36.8 [12.])
2023-08-22
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 4
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
2023-08-20
Geländespringen Kl. E
X.COUNTRY.hunt.#05/23
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
6.7)
2023-08-14
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Spontanes Geländevergnügen
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
F:8 [8+0]/89.4s)
2023-08-14
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Spontanes Geländevergnügen
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
21
F:43.6 [20+23.6]/04:33)
2023-08-14
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Spontanes Geländevergnügen
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
FS: 101.1 : D: 49.5 [8.] | J: 8 [8.] | XC: 43.6 [21.])
2023-08-14
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Spontanes Geländevergnügen
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
29
5.3)
2023-08-10
Vielseitigkeit E - Dressur, Abteilung 2
Cross-Country at August
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
el.
2023-08-10
Vielseitigkeit E - Springen, Abteilung 2
Cross-Country at August
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
el.
2023-08-10
Vielseitigkeit E - Gelände, Abteilung 2
Cross-Country at August
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
el.
FS: elim. : D: 70.5 [29.] | J:
2023-08-10
Vielseitigkeit E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Cross-Country at August
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert (FS: elim. : D: 70.5 [29.] | J:
18
FS: 106.8 : D: 54 [14.] | J: 8 [12.] | XC: 44.8 [19.])
2023-08-08
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
19
F:44.8 [20+24.8]/04:36)
2023-08-08
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:8 [4+4]/99.9s)
2023-08-08
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
6.4)
2023-08-08
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
20
6.9)
2023-08-07
Geländepferdeprüfung A* (4- bis 6-jährig)
Sandefelder Reitturnier
Pemberley Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
7.2)
2023-08-03
Vielseitigkeit E - Dressur
Sommer, Sonne, Kaktus
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
24
F:8 [8+0]/93.1s)
2023-08-03
Vielseitigkeit E - Springen
Sommer, Sonne, Kaktus
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
48
F:60 [60+0]/03:02)
2023-08-03
Vielseitigkeit E - Gelände
Sommer, Sonne, Kaktus
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
41
FS: 110 : D: 42 [12.] | J: 8 [24.] | XC: 60 [48.])
2023-08-03
Vielseitigkeit E - Gesamtwertung
Sommer, Sonne, Kaktus
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
11
F:4 [4+0]/90.6s)
2023-07-31
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
27
2023-07-31
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
26
F:32.8 [0+32.8]/04:56)
2023-07-30
Vielseitigkeit Kl. E - Geländespringen, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
23
6.1)
2023-07-29
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
2023-07-19
Geländepferdeprüfung Klasse A** (von 4 bis 7 Jahre)
Anfängertag
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
2023-07-18
Geländespringen Kl. E, Abteilung 2
Sommerturnier
TS Ponyland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
6.9)
2023-07-15
Vielseitigkeit E - Dressur, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
24
F:36 [12+24]/119.4s)
2023-07-15
Vielseitigkeit E - Springen, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
11
F:20 [20+0]/03:08)
2023-07-15
Vielseitigkeit E - Gelände, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
19
FS: 102.5 : D: 46.5 [4.] | J: 36 [24.] | XC: 20 [11.])
2023-07-15
Vielseitigkeit E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Sommerfest 2023 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
2023-07-15
Geländespringen Kl. E
What do you need
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
7.1)
2023-07-10
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Vielseitiges Vergnügen
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
23
F:24 [24+0]/86.3s)
2023-07-10
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Vielseitiges Vergnügen
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
F:27.2 [0+27.2]/04:42)
2023-07-10
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Vielseitiges Vergnügen
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
FS: 94.7 : D: 43.5 [3.] | J: 24 [23.] | XC: 27.2 [16.])
2023-07-10
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Vielseitiges Vergnügen
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
76.33%)
2023-07-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 1
2. GFM Summer Festival
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
F:0 [0+0]/04:45)
2023-07-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 1
2. GFM Summer Festival
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
F:4 [4+0]/88.4s)
2023-07-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 1
2. GFM Summer Festival
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
FS: 27.7 : D: 23.7 [2.] | XC: 0 [3.] | J: 4 [3.])
2023-07-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 1
2. GFM Summer Festival
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
7.7)
2023-06-24
Vielseitigkeit Klasse E - Dressur
Buschzeit
Turnierstall Keltie Strudwick
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
F:12 [12+0]/95.7s)
2023-06-24
Vielseitigkeit Klasse E - Springen
Buschzeit
Turnierstall Keltie Strudwick
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
F:21.2 [0+21.2]/04:27)
2023-06-24
Vielseitigkeit Klasse E - Gelände
Buschzeit
Turnierstall Keltie Strudwick
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
FS: 67.7 : D: 34.5 [2.] | J: 12 [14.] | XC: 21.2 [8.])
2023-06-24
Vielseitigkeit Klasse E - Gesamtwertung
Buschzeit
Turnierstall Keltie Strudwick
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
32
F:15.6 [0+15.6]/04:13)
2023-06-23
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände
June Spectacle
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
24
FS: 68.1 : D: 52.5 [29.] | J: 0 [5.] | XC: 15.6 [32.])
2023-06-23
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung
June Spectacle
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
F:0 [0+0]/88.5s)
2023-06-22
Vielseitigkeit Kl. E - Springen
June Spectacle
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
29
6.5)
2023-06-21
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur
June Spectacle
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
6.5)
2023-06-13
Vielseitigkeit E - Dressur, Abteilung 1
NCC Buschpferdetag
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
F:13 [12+1]/96.7s)
2023-06-13
Vielseitigkeit E - Springen, Abteilung 1
NCC Buschpferdetag
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
F:0 [0+0]/03:26)
2023-06-13
Vielseitigkeit E - Gelände, Abteilung 1
NCC Buschpferdetag
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
FS: 65.5 : D: 52.5 [5.] | J: 13 [9.] | XC: 0 [1.])
2023-06-13
Vielseitigkeit E - Gesamtwertung, Abteilung 1
NCC Buschpferdetag
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
21
F:14.4 [8+6.4]/111.2s)
2023-06-07
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
22
FS: 80.8 : D: 40 [18.] | XC: 26.4 [21.] | J: 14.4 [21.])
2023-06-07
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
21
F:26.4 [20+6.4]/03:50)
2023-06-06
Vielseitigkeit Kl. E - Geländespringen, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
18
6.0)
2023-06-05
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
2023-05-31
Vielseitigkeit E - Abteilung 2
3. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2023-05-29
Stil-Geländeritt Klasse E, Abteilung 2
Spontanes Turniervergnügen
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
8.0)
2023-05-25
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
F:8 [8+0]/87.5s)
2023-05-25
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
F:4 [0+4]/03:44)
2023-05-25
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
FS: 42 : D: 30 [1.] | J: 8 [9.] | XC: 4 [4.])
2023-05-25
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
2023-05-22
Geländepferdeprüfung Klasse A
Haffelsee Eventing Show
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
23
2023-05-15
Geländespringen Kl. E
What do you need
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
7.4)
2023-05-13
Vielseitigkeit Klasse E - Dressur, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
F:4 [4+0]/89.3s)
2023-05-13
Vielseitigkeit Klasse E - Springen, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:10.8 [0+10.8]/04:01)
2023-05-13
Vielseitigkeit Klasse E - Gelände, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
FS: 53.8 : D: 39 [6.] | J: 4 [8.] | XC: 10.8 [12.])
2023-05-13
Vielseitigkeit Klasse E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
FS: 56.5 : D: 52.5 [10.] | J: 4 [3.] | XC: 0 [1.])
2023-05-02
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 4
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
F:0 [0+0]/03:32)
2023-05-02
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 4
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
F:4 [4+0]/81.1s)
2023-05-02
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 4
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
6.5)
2023-05-02
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 4
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
6.5)
2023-05-02
Geländepferde A*, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
13
64.78%)
2023-04-20
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, 3. Abt.
X.COUNTRY.hunt.#01/23
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:21.2 [0+21.2]/05:44)
2023-04-20
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, 3. Abt.
X.COUNTRY.hunt.#01/23
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
20
F:24 [24+0]/83.3s)
2023-04-20
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, 3. Abt.
X.COUNTRY.hunt.#01/23
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
FS: 80.4 : D: 35.2 [13.] | XC: 21.2 [12.] | J: 24 [20.])
2023-04-20
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, 3. Abt.
X.COUNTRY.hunt.#01/23
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
2023-04-17
Geländepferdeprüfung Klasse A, Abteilung 3
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
7.4)
2023-04-14
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Insel-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
13
F:10 [8+2]/97.2s)
2023-04-14
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Insel-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
F:0 [0+0]/03:32)
2023-04-14
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Insel-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
FS: 49 : D: 39 [4.] | J: 10 [13.] | XC: 0 [3.])
2023-04-14
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Insel-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
6.6)
2023-04-10
Vielseitigkeit E - Dressur, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
TS Berger
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
F:0 [0+0]/84.6s)
2023-04-10
Vielseitigkeit E - Springen, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
TS Berger
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
13
F:20 [0+20]/04:24)
2023-04-10
Vielseitigkeit E - Gelände, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
TS Berger
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
FS: 71 : D: 51 [9.] | J: 0 [3.] | XC: 20 [13.])
2023-04-10
Vielseitigkeit E - Gesamtwertung, Abteilung 2
Tag der Vielseitigkeit
TS Berger
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
7.0)
2023-04-03
Geländepferde A, Abteilung 5
Cederberg Eventing Day
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
5.8)
2023-04-03
Geländepferde A, Abteilung 5
Cederberg Eventing Day
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
F:23.2 [0+23.2]/04:32)
2023-03-31
Geländespringen E, Abteilung 2
2. Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
6.3)
2023-03-23
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 3
Cederberg Eventing Start
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
F:9 [0+9]/104.4s)
2023-03-23
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 3
Cederberg Eventing Start
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
F:23.2 [20+3.2]/03:42)
2023-03-23
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 3
Cederberg Eventing Start
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
FS: 87.7 : D: 55.5 [8.] | J: 9 [7.] | XC: 23.2 [10.])
2023-03-23
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 3
Cederberg Eventing Start
Reitschule Cederberg
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2023-03-21
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 4
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
2023-03-21
Indoor-Gelände E - Abteilung 5
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
45
6.3)
2023-03-19
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur
NCC Lasst uns spontan munter sein - VS Edition
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
51
F:16 [16+0]/82.8s)
2023-03-19
Vielseitigkeit Kl. E - Springen
NCC Lasst uns spontan munter sein - VS Edition
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
F:0 [0+0]/03:21)
2023-03-19
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände
NCC Lasst uns spontan munter sein - VS Edition
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
FS: 71.5 : D: 55.5 [45.] | J: 16 [51.] | XC: 0 [5.])
2023-03-19
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung
NCC Lasst uns spontan munter sein - VS Edition
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
2023-03-15
Geländespringen Kl. E, Abteilung 2
What do you need
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
17
6.2)
2023-03-02
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Kailuas Late Entry Eventing
Kailua Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
F:12 [12+0]/88.8s)
2023-03-02
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Kailuas Late Entry Eventing
Kailua Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
F:34.8 [0+34.8]/05:01)
2023-03-02
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Kailuas Late Entry Eventing
Kailua Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
FS: 103.8 : D: 57 [17.] | J: 12 [12.] | XC: 34.8 [15.])
2023-03-02
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Kailuas Late Entry Eventing
Kailua Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
19
2023-02-15
Geländespringen Kl. E, Abteilung 1
What do you need
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
2023-01-14
Indoor-Stilgeländeritt Klasse E, Abteilung 2
Tag der offenen Hoftür
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
2023-01-10
Indoor-Gelände E - Abteilung 1
Insel-Geländespringen
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
2022-12-19
In-Hand-Prüfungen - In Hand Halter
4. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
17
2022-12-19
In-Hand-Prüfungen - In Hand Jumper
4. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
13
2022-12-19
In-Hand-Prüfungen - In Hand Trail
4. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
2022-12-19
In-Hand-Prüfungen - In Hand Hunter
4. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
2022-12-19
In-Hand-Prüfungen - Gesamtwertung
4. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
20
6.56)
2022-12-04
Mustern für junge Reitpferde, Abteilung 1
2. Adventsturnier
DS Lindenhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2022-11-12
Geländepferdeprüfung (3-5jährige)
Filous spontane Vielseitigkeit
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
12
2022-11-09
Kleine Vielseitigkeit für Jungpferde, Abteilung 3
Geländetag
Turnierstall Kleemann
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
5
2022-11-06
Geländepferdeprüfung (3+4j.)
Spontaner Herbstmix
Gestüt Johannsen
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
2022-10-12
Geländepferdeprüfung 3+4jährig, Abteilung 1
Vielseitigkeitsfest
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
2022-08-30
Geländepferdeprüfung, Abteilung 2
Youngsterday
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
18
2022-08-24
Nachwuchstalente - Schwerpunkt Vielseitigkeit (Nur für 3 Jährige!)
2. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
2022-08-24
Freispringen - Abteilung 2
2. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
8.3)
2022-07-27
Geländepferdeprüfung
Late Entry YH
Pemberley Events
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
7.4)
2022-07-25
Reitpferdeprüfung, Abteilung 3
Fokus Jungpferde
Sportpferde Chúille
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
8.64)
2022-07-24
Vielseitigkeitsstuten (ab 3 Jahre), Abteilung 1
Ferienvielseitigkeit
Die Haltergemeinschaft
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2022-07-23
Geländegewöhnung ab 3yo - Abteilung 4
NCC Buschabenteuer für Champions
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
11
2022-07-23
Schau für angehende Buschchampions (0-3yo) - Abteilung 6
NCC Buschabenteuer für Champions
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
29
5.49)
2022-07-11
Freispringwettbewerb, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
28
6.02)
2022-07-11
Reitpferdeprüfung für Spring- und VS-Pferde, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
8.85)
2022-07-11
Gewöhnungsprüfung, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
25
6.0)
2022-07-08
Geländepferdeprüfung (3-4 Jahre), Abteilung 3
Sommerfest 2022 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
2022-06-30
Warmblut Stuten 3yo (Vielseitigkeitsschwerpunkt)
NCC Stutenclub VII
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
17
6.58)
2022-06-28
Freispringwettbewerb, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
22
6.23)
2022-06-28
Reitpferdeprüfung für Spring- und VS-Pferde, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
6.8)
2022-06-25
Reitpferdeprüfung (ab 3 Jahre), Abteilung 3
1. GFM Summer Festival
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
2022-04-30
Warmblut Stuten 3yo (Vielseitigkeitsschwerpunkt)
NCC Stutenclub VII
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
15
59.15%)
2022-04-20
Nachwuchspräsentation Warmblut Vielseitigkeit 3yo
X.COUNTRY.hunt.#01/22
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
9
2022-03-30
Warmblut Stuten 3yo (Vielseitigkeitsschwerpunkt)
NCC Stutenclub VI
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
11
7.1)
2022-03-28
Gewöhnungsprüfung Gelände (3 Jährig), Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
2022-03-25
Freispringen (3 Jahre +), Abteilung 1
Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
21
2022-03-22
Geländepferdeprüfung (für Pferde ohne E-Starts) - Abteilung 1
Frühjahrsgeländetreff
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
16
6.3)
2022-03-21
Gewöhnungsprüfung Gelände (3 Jährig) , Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
14
6.2)
2022-03-14
Gewöhnungsprüfung Gelände (3 Jährig) , Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
10
7.5)
2022-03-07
Gewöhnungsprüfung Gelände (3 Jährig), Abteilung 1
Montagsturnier
Pferdesportzentrum Brachstein
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
2022-03-06
Geführte Gelassenheitsprüfung für Einsteiger - Gruppe 2
GHP Tag
Turnierstall Zille
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
8.23)
2022-02-15
Gewöhnungsprüfung Gelände, Abteilung 2
Jungpferdeturnier
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
20
2022-02-15
GHP geführt
What do you need
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
2022-01-30
Warmblut Stuten 3yo (Vielseitigkeitsschwerpunkt)
NCC Stutenclub IV
Nereus Competition Corner
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
8.2)
2021-12-10
Präsentation Vielseitigkeitsnachwuchs bis 2 Jahre, Abteilung 1
Weihnachtsfest 2021 - Vielseitigkeit
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
1
7.9
2021-11-23
2jährige Stuten, Kat. Hannoveraner
VII. Championatstage, Tag 1 Juniors
Ribaneiro
Nereus Riding Center
Petra Hahnert (7.9
5
2021-11-23
Junior-Champion Stuten, Kat. Hannoveraner
VII. Championatstage, Tag 1 Juniors
Ribaneiro
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
23
6.2)
2021-11-18
Jungpferdeschau Jahrgang 2019 - Warmblüter, Abteilung 1
Couture Breeders Club mit Vorwauswahl zur Körung
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
13
2021-11-08
Jungpferdeschau, Warmblutstuten 2- bis 5-Jährige, 2. Abt.
niemelow . N O V E M B E R . show
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
7.94)
2021-10-20
Jungpferdeschau Jahrgang 2019 - Warmblüter, Abteilung 1
Couture Breeders Club
Sportzentrum Redbird
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
6
7.2)
2021-10-05
Nachwuchsschau Vielseitigkeit (Geburtsjahr 2019, Warmblutrassen)
Rising Sun Stables Jubiläum - Jungpferdetag
Rising Sun Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
2021-09-26
Fohlenschau für 2-3 Jahre Stuten
Jungpferdeturnier Tag 2
Turnierstall Zille
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2021-09-26
Nachwuchspräsentation Vielseitigkeitspferde 1-5 Jahre
Jungpferdeturnier Tag 2
Turnierstall Zille
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
17
6.38)
2021-09-10
Nachwuchspräsentation Vielseitigkeitspferde (Jahrgang 2020 und 20219), Abteilung 3
Vielseitigkeit auf dem Akazienhof
Akazienhof
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
3
2021-08-30
Jungpferdeschau Jahrgänge 2019 - 2021
Tag der Hannoveraner
Turnierstall Summerland
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
21
2021-08-20
Show der Zweijährigen (Jahrgang 2019) - Abteilung 1
Jungpferdetag am Haffelsee
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
29
2021-08-20
Longierwettbewerb (2 & 3jährige)
Jungpferdetag am Haffelsee
Team James
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
2021-08-09
Jungpferdeschau, Warmblutstuten 2- bis 5-Jährige, Abteilung 2
niemelow . A U G U S T . show
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
2021-07-29
Jungpferdeschau Warmblüter (Jahrgang 2019) - Abteilung 4
Insel-Jungpferdetag
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
2021-07-29
l Freispringen (ab 2 Jahre) - Abteilung 2
Insel-Jungpferdetag
Gutshof Erlengrund
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
22
7.1)
2021-07-10
Präsentation Vielseitigkeitsnachwuchs bis 2 Jahre, Abteilung 2
Sommerfest 2021 - Vielseitigkeitstag
Hofer Stables
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
8
6.6)
2021-05-05
Jungpferdeschau, Abteilung 17
Show what you got
Turnierstall Kleemann
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
2
80.12%)
2021-04-20
Nachwuchspräsentation Warmblut Vielseitigkeit 2yo
X.COUNTRY.hunt.#01/21
Eventzentrum Zahr
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
4
2021-03-01
Nachwuchspräsentation 2019 Vielseitigkeit (1. Abteilung)
100 Mal 100 Jubiläumsturnier
Sportpferde Winter
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
17
6.7
2020-11-04
Jährlingsschau, Kat. Hannoveraner, Abteilung 1
VI. Championatstage, Tag 3 Finale
Ribaneiro
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
19
6.0
2020-06-06
Nachwuchspräsentation bis 3 Jahre, Abteilung 2
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
7
7.2
2020-05-06
Nachwuchspräsentation bis 3 Jahre, 3. Abteilung
Über Stock und Stein
Sportpferdezucht Terbeck
Nereus Riding Center
Petra Hahnert
Diese Seite wurde in 0.038 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.