Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
TGS Gewagte Magie
V-LN: 3354141 - V-ID: 172337
Vesländer Braunsabino
(E~W20/e~n A/a)
Sto
Omfattande genetik: E~W20/e~n A/a
165cm MNKH
Registreras som en avelshäst
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 23.07.2014
Omfattande genetik
Sport
Springen
Ägarhistoria
Uppfödd av
Trakehnergestüt Schlossallee
(Tina)
Ägs av
Trakehnergestüt Schlossallee
(Tina)
UnFuckingFassbar xx
v-LN: 2980977
Braunovero Englisches Vollblut
Volksmund xx
Prios xx
Vionette xx
Ullcara xx
Laurel xx
Unforgetable xx
Gewagte Liebe
v-LN: 2114685
Fuchssabino Trakehner
Schwarze Magie
Magisches Feuer
Schwarze Feder
Gewagte Treue
Kaisertaler
Gewagte Zukunft
Avkomma i registret
TGS Gewagte Magie har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
TGS Gewagte Magie har ingen mer information
Bedöm
TGS Gewagte Magie hasn't qualified for evaluation yet.
Priser
TGS Gewagte Magie har ingen priser
Vinningar i registret
TGS Gewagte Magie är inte registrerad på någon association
TGS Gewagte Magie nått 234 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
12
7.0
2024-08-20
M** Stilspringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2024-08-20
M** Springen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
2024-08-20
M** Punktespringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
Z:109.7s [0 F.]
2024-08-17
Punktespringprüfung Kl. M*
Treff in Kronhausen
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
F:6 [4+2]/92.8s
2024-08-17
Preis der "Ludwigsvereinsbank" Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Treff in Kronhausen
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
31
F:16 [12+4]/84.63s
2024-08-13
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit), Abteilung 2
Monthly Meeting XLVII
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
F:14 [12+2]/50.29s
2024-08-06
Preis der "Ludwigsvereinsbank" Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Late Entry
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
7.7
2024-08-05
M** Stilspringen, Abteilung 4
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
2024-08-05
M** Springen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
2024-08-05
M** Punktespringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
28
6.6
2024-08-03
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 1
Couture Jumping Club - August Edition
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
Z:76.7s [4 F.]
2024-08-03
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 4
Couture Jumping Club - August Edition
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
19
2024-08-02
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Showjumping featuring Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
2024-08-02
Springprüfung Klasse M, Abteilung 5
Showjumping featuring Eventing
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
28
2024-07-16
Zwei-Phasen Springen M*, Abteilung 3
Royal Jumping Classics
DS Lindenhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
2024-07-16
Punktespringen M**, Abteilung 6
Royal Jumping Classics
DS Lindenhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
F:4 [4+0]/65.9s
2024-07-15
Springprüfung Kl. M*, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
26
F:7 [0+7]/99.0s
2024-07-15
Springprüfung Kl. M**, Abteilung 3
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
Z:118.3s [4 F.])
2024-07-11
Zeitspringprüfung Kl. M**, Abteilung 4
8. Kailua Long Weekend
Kailua Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
32
F:20 [8+12]/114.30s)
2024-07-09
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit), Abteilung 1
Monthly Meeting XLVI
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2024-07-06
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Sehr spontanes Springevent
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2024-07-06
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Sehr spontanes Springevent
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
46
5.6
2024-07-03
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club - Juli Edition
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
Z:82s [4 F.]
2024-07-03
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 1
Couture Jumping Club - Juli Edition
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
F:0 [0+0]/73.6s)
2024-06-30
Springprüfung Kl. M*, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
el.
2024-06-30
Springprüfung Kl. M**, Abteilung 2
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
2024-06-18
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2024-06-18
Glücksspringen M** - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
F:8 [8+0]/68.1s
2024-06-12
Springen M*, Abteilung 6
3. Candlelights Gedächtnisturnier
Sporthorses Thompson
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
21
F:8 [8+0]/69.8s
2024-06-12
Springen M**, Abteilung 4
3. Candlelights Gedächtnisturnier
Sporthorses Thompson
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
24
F:4 [4+0]/62.09s)
2024-06-11
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XLV
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
Z:111.1s [4 F.])
2024-05-24
Springen Klasse M** (Zeit), Abteilung 9
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
Z:94.2s [4 F.])
2024-05-22
Standardspringen Klasse M** (Fehler-Zeit), Abteilung 2
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
30
F:4 [4+0]/65.81s)
2024-05-14
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XLIV
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
2024-05-13
Zeitspringen M* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2024-05-13
Glücksspringen M** - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
48
5.1)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
Z:80s [4 F.])
2024-04-29
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2024-04-19
Eröffnungsspringen - Kl. M**, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
2024-04-19
Kombinationsspringen Kl. M**, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
43
F:16 [4+12]/115.59s)
2024-04-09
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit), Abteilung 1
Monthly Meeting XLIII
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2024-03-08
Zeitspringen M* - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
2024-03-08
Glücksspringen M** - Abteilung 8
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
147
F:16 [16+0]/67.7s)
2024-03-06
Springprüfung Kl. M*
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
25
F:1 [0+1]/76.1s)
2024-03-06
Springprüfung Kl. M**
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
19
Z:130.1s [8 F.])
2024-03-04
Standardspringen Klasse M** (Fehler-Zeit), Abteilung 1
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2024-02-26
M* Springen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2024-02-26
M** Springen, Abteilung 7
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
2024-02-21
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 1
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
2024-02-21
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
95
F:7 [4+3]/80.10s)
2024-02-13
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XLI
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2024-02-12
Zeitspringen M* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
2024-02-12
Glücksspringen M** - Abteilung 8
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
5.9)
2024-02-09
M** Stilspringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2024-02-09
M** Springen, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2024-02-09
M** Punktespringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
2024-02-05
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 6
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2024-02-05
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 7
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
100
F:8 [4+4]/87.8s)
2024-02-04
Springprüfung Kl. M*
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
81
F:5 [4+1]/75.5s)
2024-02-04
Springprüfung Kl. M**
Springen pur
Akazienhof
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
2024-02-04
Springen Klasse M** - Gruppe 1
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2024-01-16
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 4
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
2024-01-16
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2024-01-14
Springen M** - Abteilung 3
NCC Late Entry Jahresauftakt Springen
Nereus Competition Corner
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
125
F:16 [4+12]/115.65s)
2024-01-09
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XL
Pemberley Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
2024-01-02
M* Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2024-01-02
M** Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
2023-12-28
L Zeitspringen, Abteilung 4
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
15
2023-12-28
M* Springen, Abteilung 1
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
2023-12-28
M** Springen, Abteilung 3
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
Pkt:44/72.2s)
2023-12-27
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
Z:149.9s [4 F.])
2023-12-27
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
Z:119.7s [8 F.])
2023-12-23
2-Phasen-Springen Klasse M**, Abteilung 1
3. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2023-12-21
M* Springen, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2023-12-21
M** Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
F:9 [4+5]/88.24s)
2023-12-19
Zeitspringprüfung Kl. M* präsentiert von Ideohest
Late Entry Kronhausen Spezial IV
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
F:25 [16+9]/121.15s)
2023-12-19
Dufrane mbH sponsert Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Late Entry Kronhausen Spezial IV
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2023-12-18
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2023-12-18
Glücksspringen M** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
8.3)
2023-12-09
M** Stilspringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
2023-12-09
M** Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
2023-12-09
M** Punktespringen, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
F:6 [4+2]/68.54s)
2023-12-08
Dufrane mbH sponsert Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
2023-12-03
Springen M - Abteilung 4
NCC Kleines Springfest II
Nereus Competition Corner
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
2023-12-02
L Zeitspringen, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
2023-12-02
M* Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
14
2023-12-02
M** Springen, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
Z:102.1s [4 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
Z:163s [12 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
Pkt:33/63.8s)
2023-11-30
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
7.2)
2023-11-29
M** Stilspringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
2023-11-29
M** Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2023-11-29
M** Punktespringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2023-11-26
M* Stilspringen, Abteilung 3
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-11-26
M** Zeitspringen, Abteilung 7
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
Z:107.6s [4 F.])
2023-11-23
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
Pkt:31/74.0s)
2023-11-23
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 8
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
Z:132.4s [4 F.])
2023-11-20
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
Pkt:36/72.6s)
2023-11-20
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
Z:151.5s [4 F.])
2023-11-13
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
Z:132.4s [4 F.])
2023-11-13
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2023-11-11
Zeitspringen M* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
2023-11-11
Glücksspringen M** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
26
2023-11-06
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 1
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
23
2023-11-06
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
6.8)
2023-10-23
M** Stilspringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2023-10-23
M** Springen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
2023-10-23
M** Punktespringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
7
2023-10-20
Springen M - Abteilung 2
NCC Kleines Springfest
Nereus Competition Corner
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
15
6.0)
2023-10-18
M* Stilspringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-10-18
M* Springen, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
2023-10-18
M* Punktespringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-10-10
Stilspringen L - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2023-10-10
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-10-09
Springen M - Abteilung 2
NCC Springfreude in hohen Dosen
Nereus Competition Corner
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
7.4)
2023-10-06
M Stilspringen, Abteilung 17
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
2023-10-06
M Standardspringen, Abteilung 14
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
2023-10-06
M Punktespringen, Abteilung 11
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
8.7)
2023-10-05
M Stilspringen, Abteilung 13
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2023-10-05
M Standardspringen, Abteilung 14
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2023-10-05
M Punktespringen, Abteilung 15
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
6.7)
2023-10-04
M Stilspringen, Abteilung 2
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2023-10-04
M Standardspringen, Abteilung 19
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
2023-10-04
M Punktespringen, Abteilung 5
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-10-03
M Stilspringen, Abteilung 8
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
2023-10-03
M Standardspringen, Abteilung 18
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2023-10-03
M Punktespringen, Abteilung 18
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
7.4)
2023-10-02
M Stilspringen, Abteilung 3
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
4
7.4)
2023-10-02
M Stilspringen, Abteilung 6
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2023-10-02
M Standardspringen, Abteilung 4
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
2023-10-02
M Standardspringen, Abteilung 7
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
3
2023-10-02
M Punktespringen, Abteilung 1
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
2023-10-02
M Punktespringen, Abteilung 19
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
20
F:16 [16+0]/74.1s)
2023-09-26
Springprüfung Klasse M, Abteilung 2
Kleines Springturnier
Gestüt Möhrental
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
64.28s)
2023-09-25
Zeitspringen Klasse M*
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse L, Abteilung 5
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
2023-09-21
Springprüfung mit Idealzeit Klasse M*, Abteilung 3
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2023-09-21
Glücksspringen Klasse M*, Abteilung 3
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
Pkt:31/75.9s)
2023-09-17
L Punktespringen, Abteilung 4
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
F:12 [12+0]/62.0s)
2023-09-17
M* Fehler/Zeit Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
9
Z:116.6s [4 F.])
2023-09-15
Springprüfung Klasse M, Abteilung 3
Spontanes Springturnier
Gestüt Möhrental
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
19
2023-09-10
Springprüfung Klasse L, Abteilung 2
Late Entry Springturnier
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2023-09-10
Springprüfung Klasse M, Abteilung 3
Late Entry Springturnier
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
18
6.7)
2023-09-07
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 3
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
34
5.9)
2023-09-07
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 4
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2023-09-03
Springen Klasse M* - Gruppe 1
Hinernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
6
2023-09-02
Springen M* - Abteilung 4
NCC Spontanspringerfest
Nereus Competition Corner
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
15
F:3 [0+3]/99.8s)
2023-09-01
Preis der "Ludwigsvereinsbank" Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M*
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
58
F:7 [4+3]/103.89s)
2023-08-31
Eröffnungsspringen Kl. M* gesponsert von "Spedid"
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
1
Pkt:44/71.8s)
2023-08-28
Punktespringen Klasse M*, Abteilung 2
Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
17
6.7)
2023-08-22
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
15
6.8)
2023-08-22
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
16
Z:133.5s [12 F.])
2023-08-17
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 3
Springturnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
8
2023-08-14
Stilspringen L - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
12
2023-08-14
Zeitspringen M* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
2023-08-13
Springprüfung Klasse L, Abteilung 6
Spontanes Springvergnügen
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
5
2023-08-13
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Spontanes Springvergnügen
Team James
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
13
Z:133.1s [16 F.])
2023-08-12
Springprfg. Kl.M*, Abteilung 2
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
19
Z:162.1s [4 F.])
2023-08-12
Zwei-Phasen Springprüfung. Kl. M, Abteilung 3
very LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
11
2023-08-11
Zeitspringen Klasse M* - Abteilung 2
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
2
F:0 [0+0]/59.6s)
2023-08-09
Springen L, Abteilung 7
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
10
F:4 [4+0]/68.5s)
2023-08-09
Springen M*, Abteilung 7
Showjuming at August
Sporthorses Thompson
Trakehnergestüt Schlossallee
Emma Spiegelmann
Diese Seite wurde in 0.044 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.