Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
TGS
Hyperia
V-LN: 2513419 - V-ID: 187579
Trakehner Dunkelbrauner
(E/e A/A S/Sty)
Sto
Omfattande genetik: E/e A/A S/Sty
170cm MNKH
Registreras som en avelshäst
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2014
Omfattande genetik
Sport
Springen S*, Dressur A, VS A
Ägarhistoria
Uppfödd av
Trakehnergestüt Schlossallee
(Tina)
Ägs av
Team James
(peachnblue)
Shavaluke
v-LN: 3493406
Dunkelbraun Trakehner
Poseidon II
Top Nonstop
Positana
Shavena
Poseidon
Shavalina
Hand aufs Herz
v-LN: 4167930
Dunkelbraun Trakehner
Falkenflug
Flugloze
Falkenei
Händedruck
Weinfeder
Handgold
Avkomma i registret
Hyperia har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Hyperia har ingen mer information
Bedöm
TGS Hyperia hasn't qualified for evaluation yet.
Priser
Hyperia har ingen priser
Vinningar i registret
Hyperia är inte registrerad på någon association
Hyperia nått 78 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
13
2024-06-18
Zeitspringen M* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
8
2024-06-18
Glücksspringen M** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
1
2024-06-18
Stilspringen S* - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
7
2024-06-16
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 1
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Faye Stephens
21
2024-06-16
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Faye Stephens
14
2024-06-16
Springprüfung Klasse S*, Abteilung 1
Hüpfen am Haffelsee
Team James
Team James
Faye Stephens
1
2024-06-10
Jagd um Punkte Springen M** - Abteilung 6
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Faye Stephens
4
2024-06-10
Jagd um Punkte Springen S - Abteilung 2
NCC Springspaßabenteuer
Nereus Competition Corner
Team James
Faye Stephens
27
Z:169.2s [4 F.])
2024-06-08
Springprfg.Kl.M* m.St., Abteilung 1
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Faye Stephens
17
Z:114s [0 F.])
2024-06-07
Zwei-Phasen-Springprfg.Kl.M*
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Faye Stephens
13
Z:148.5s [4 F.])
2024-06-07
Springprfg.Kl.S m. einmaligen St., Abteilung 1
Sprung ins Wasser
Kailua Events
Team James
Faye Stephens
11
2024-05-30
M* Standardspringen, Abteilung 12
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Faye Stephens
3
2024-05-30
M* Punktespringen, Abteilung 4
Frühlingsabschluss-Party auf Kleemann
Turnierstall Kleemann
Team James
Faye Stephens
1
2024-05-29
M* Standardspringen, Abteilung 12
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Faye Stephens
12
2024-05-29
M* Punktespringen, Abteilung 4
Maiglanz-Turnier in Seamair
Turnierstall Kleemann
Team James
Faye Stephens
10
Z:175.7s [8 F.])
2024-05-24
Springen Klasse M* (Zeit), Abteilung 2
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Faye Stephens
2
Z:104s [4 F.])
2024-05-24
Springen Klasse M** (Zeit), Abteilung 9
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Faye Stephens
9
Z:160.9s [20 F.])
2024-05-24
Springen Klasse S* (Zeit), Abteilung 5
Spontan Springen auf Wolfshöhe
Rising Sun Stables
Team James
Faye Stephens
2
Z:94.2s [4 F.])
2024-05-22
Standardspringen Klasse M** (Fehler-Zeit), Abteilung 3
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Faye Stephens
19
Z:144.1s [4 F.])
2024-05-22
Standardspringen Klasse S* (Fehler-Zeit), Abteilung 1
2. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Team James
Faye Stephens
11
2024-05-15
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 4
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Faye Stephens
5
2024-05-15
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 5
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Faye Stephens
18
2024-05-15
Springprüfung Klasse S*, Abteilung 4
Laskir Cup 2024
Team James
Team James
Faye Stephens
11
2024-05-15
Zeitspringen Kl.M**, 2. Abt.
Z E H N . j a h r e . Z A H R . tag#3
Eventzentrum Zahr
Team James
Faye Stephens
4
2024-05-13
Schau für Shavaluke-Nachkommen Stuten, Abteilung 1
Shavaluke Trophy 2024
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
9
2024-05-13
Zeitspringen M* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
10
2024-05-13
Glücksspringen M** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
17
2024-05-13
Stilspringen S* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
15
2024-05-13
Springen Kl.M*, 1. Abt.
Z E H N . j a h r e . Z A H R . tag#1
Eventzentrum Zahr
Team James
Faye Stephens
10
2024-05-13
Springen Kl.S*, 1. Abt.
Z E H N . j a h r e . Z A H R . tag#1
Eventzentrum Zahr
Team James
Faye Stephens
11
2024-05-08
Springen Kl. M*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
2
2024-05-08
Springen Kl. M**, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
7
2024-05-08
Springen Kl. S, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
14
2024-05-08
Springen Kl. S*, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
18
6.7)
2024-05-03
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 3
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
3
Z:65.8s [4 F.])
2024-05-03
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 1
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
39
Z:112.2s [4 F.])
2024-05-03
Zeitspringprüfung Klasse S*, Abteilung 3
Couture Jumping Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
46
5.4)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
28
Z:103.1s [0 F.])
2024-04-29
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
26
Z:92.9s [8 F.])
2024-04-29
Zeitspringprüfung Klasse S*, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Team James
Faye Stephens
1
2024-04-23
Springen Kl. M*, Abteilung 2
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
1
2024-04-23
Springen Kl. M**, Abteilung 4
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
18
2024-04-23
Springen Kl. S*, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Team James
Faye Stephens
24
2024-04-19
Eröffnungsspringen - Kl. M**, Abteilung 3
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
1
2024-04-19
Punktespringprüfung mit Joker Kl. M*, Abteilung 2
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
12
2024-04-19
Kombinationsspringen Kl. M**, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Team James
Faye Stephens
15
2024-04-13
Zeitspringen M* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
15
2024-04-13
Glücksspringen M** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
8
2024-04-13
Stilspringen S* - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Team James
Faye Stephens
15
2024-03-17
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
16
2024-03-17
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 3
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
17
2024-03-17
Springprüfung Klasse S*, Abteilung 3
März-Springen
Gestüt Johannsen
Team James
Faye Stephens
Diese Seite wurde in 0.245 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.